Poprvé na noze pijavice

Nebudu lhát a půjdu rovnou k věci. Má práce vyžaduje dlouhé stání na nohou, dělám dvanáctky, takže hodin je to dost. Ovšem, kdekdo namítne, že čas od času sedím, ale ono to je převážně být na nohou, když už nemasíruji, zařizuji různé věci, prostě sezení minimum. Už se v této práci pohybuji skoro rok, boha to to uteklo… A přitom mě má práce stále baví víc a víc. Abych se vrátil k věci. Na závodě minulý týden jsem si všiml, že mám něco divného na levé noze. Bylo to těsně před závodem, tak se mi to nechtělo řešit a zaobírat se tím. Akorát by mě to rozhodilo. Po závodě mi kamarádka řekla, že se asi jedná o křečovou žílu, ale není si jistá. Popravdě mě už předtím napadlo to samé, ale doufal jsem v jinačí výsledek.

Druhý den ráno mi to nedalo a po výklusu jsem se sebral a zajel si k doktorce, abych měl jistotu. Všeobecně doktory nemám rád, protože většinou nepoznají co člověku je (vlastní zkušenost z dřívějška a z blízké minulosti zkušenosti přátel), ale křečovou žílu by snad mohli poznat. Doktorka jenom koukla a jasně řekla, že mám křečovou žílu. Má obava se naplnila. Na mou otázku co s tím řekla jen, že nic, čekat až začne bolet, může mi napsat warfarin nebo nějakou podobnou sr…u na ředění krve a počítat do budoucna s operací. A řekla mi, že to mám podle všeho z toho svého běhání. To tak, babo jedna!

Nedalo mi to a začal jsem hledat na internetu co s tím. Rad moc nebylo, snad jediné, na čem se lidé shodli bylo mazat si nohy tinkturou z kaštanů (je jedno jestli plod nebo květ) a ta prý zesílí cévy a křečáky se potom nedělají. Hezká informace, ale kde je nějaké řešení už udělaných? Odpoledne, když jsem masíroval jednoho klienta, mi najednou vyskočila odpověď před očima – pijavice! Nejedná se o nějaký můj bláznivý nápad, ale tak nějak se mi honily všelijaké myšlenky a vzpomínky hlavou a já si vzpomněl na fyzioterapeutku z kurzu tradičních thajských masáží. Slečna, ještě stále, pracuje v Rakousku ve vlastní soukromé praxi, vyprávěla, že je v Rakousku momentálně obrovský hit léčba pijavicemi. (Pijavice uznané oficiálně jako léčivo.) Prý má úžasné výsledky s křečovými žilami a všelijakými jinými bolístkami, hlavně lidé chodí ale kvůli problémům se žílami. Moc dobře si pamatuji, že se prý jedná o řešení na půl roku a pak se musí procedura opakovat. Co mě ale nenapadlo, já si křečáky stáhnu pijavicemi a pak budu pravidelně mazat kaštanovými produkty, i měsíček je prý skvělý.

Jak mě napadlo, tak jsem udělal. V pátek jsem měl v ruce pijavice, které mi sehnal táta u místní léčitelky, já neměl čas zajít za ní osobně. No a čtvrt kila květů kaštanovníku (Jírovec Maďal jinak) je na cestě domů, už jen koupit denaturovaný líh a výroba tinktury může začít. Holky nejsou levné, dvě mě stály 480 Kč. Ale zas nejsou na jedno použití, jakmile po dvou až tří týdnech vyhladoví, mohou se použít znovu. Dole fotky, jak celý proces probíhal, popis pokračuje pod nimi.

Čerstvé
Čerstvé
První je skoro přesně
První je skoro přesně
Druhá (pravá) úplně mimo
Druhá (pravá) úplně mimo
Rostou...
Rostou…
Už jsou veliké
Už jsou veliké
První jde dolů
První jde dolů
Krev začala z toho kráteru hned téct
Krev začala z toho kráteru hned téct
Jak z hororu
Jak z hororu
Zpátky doma
Zpátky doma
Po třech dnech jenom strupy a spokojený uživatel :-)
Po třech dnech jenom strupy a spokojený uživatel 🙂

Návod byl jednoduchý, vzít panáka, dát do něj pijavici, pak rychle otočit nad potřebným místem a počkat až se kamarádka zakousne. Zní to lehce, že? Už jenom vyndat je ze skleničky byl horor. Ono čas od času dostat pijavici v přírodě je něco jiného, než když si je má člověk dát na kůži dobrovolně a manipulovat s nimi. První se nějak povedla, rychle s ní do panáku a na kůži. Jenže i když jsem jí dal nad křečák, tak se zakousla o kousek vedle, než bylo třeba. Nevadí, v zásobě byla ještě jedna. Tu bylo opravdu problémové vyndat ze skleničky, ale nějak se nakonec podařilo. Pak s ní na kůži, ale ta mrcha se nějak vysmekla bo co a zakousla se úplně jinde, než bylo třeba. No, už byly na noze, tak zbývalo jenom čekání. Podle informací od táty cca půl hodiny pohodového bezbolestného ležení. Nevím co se stalo, ale ta první se najednou začala nějak zakusovat bo co a bolelo to úplně neuvěřitelně. Navíc takový divný pocit, jako by mi někdo řezal nohu malinkou pilkou, možná ještě pomalá vrtačka by se mohla tomu pocitu blížit. ta druhá pak už nějak nebolela, asi jiné místo. Každopádně za minutku to přestalo a pak už holky jenom pily. Původní informace o půlhodině vzaly za své. První, na nohu až druhá v pořadí, se pustila za cca 45 minut, druhá, na nohu první, o půl hodiny později.

Čekal jsem, že mi z nohy poteče krev, ony holky totiž mimo jiných prospěšných látek, vpouštějí do člověka vlastní podobu látky ředící krev, ale že poteče až tolik, to ne. No co, nohu jsem obalil ručníkem, předtím ještě řekl bych domácí tlakové náplasti, a šlo se spát. ráno už podle mě daných instrukcí krev téct neměla. Ale ouha, jako z vola. Nějak se mi podařilo zalepit nohu tak, že netekla a šel jsem běhat. Bylo mi dost blbě, asi to celonoční krvácení, ale nakonec jsem doběhl a ani krev netekla. Definitivně téct přestala někdy kolem desáté dopoledne, tedy přes dvanáct hodin krvácení…

A výsledek po třech dnech na poslední fotce. Pijavice sice byly mimo, ale křečák je pryč. Tak centimetr nalevo od té pravé. Za tři týdny zopakuji, tentokrát přímo na žílu a pak už jenom mazat tinkturou. Jednoduchý funkční návod, jak se zbavit křečových žil. vážně doporučuji. Prý se člověk zbaví i úplně obrovských. 😉

Informace k hirudoterapii (tak se metoda léčení pijavicemi jmenuje) zde: http://www.lecivepijavky.cz/ a http://www.pijavice-lekarska.cz/.