Běh kolem Lužnice 2014 – Veselí nad Lužnicí

Krátký zápisek o jednom rychlejším předmaratonském proběhnutí s kamarády ve Veselí nad Lužnicí. Týden před maratonme mě lehce cukalo v nohou a prostě jsem potřeboval upustit páru. Do Veselí kousek, takže jasná volba. Jela se mnou ještě kamarádka, které se to taky hodilo.

Prezentace rychlá, na startovce nikdo známý. Až po chvilce přijeli bratři Habarové, kteří mi řekli, že Budil je hodně rychlý a mám se ho držet. Nakonec dorazil těsně před startem i Sebressa. Den předtím byl prý na 25 km v Kladně, kde sice startoval se čtyřminutovým zpožděním, ale i přes to vyhrál. No, moc unaveně nevypadal.

Trať měla být podle propozic tříkolová s délkou 6500 m. Start jako klasicky rychlý, i když mi ani nepřišlo. Tak nějak jsem ho rozběhl a po pár set metrech mě předběhl Budil se Serbessou. Ale k mému překvapení se mi nevzdalovali. Dařilo se mi držet s nimi. Dobře, s Budilem ne, ale Serbessa byl jen pár metrů přede mnou a nevzdaloval se. V druhém kole byl tak zabraný do běhu, že by na odbočce za prvním mostem špatně odbočil, tak jsem na něj houkl a běžel správně. Sice pomoc soupeři, kterého bych asi díky téhle chybě porazil, ale já mám radši fair play. Pár metrů za mnou se držel Jaromír Habara, ale ve třetím kole jsme s Mirečkem trochu zrychlili a on začal zaostávat. Do cíle se uř nic nezměnilo. Vyhrál Budil, pak byl Serbessa a nakonec já, rozdíl na prvního jsem měl cca 40 vteřin. Do půl minuty za mnou doběhl i Jaromír. Prostě vydařený závod.IMG_20141016_162009

Jaké bylo ale překvapení, když se zjistilo, že trať neměřila 6500 metrů, ale bez pár metrů 8100. Hned mi seděli časy, které jsem si sledoval na trati. Přišlo mi divné, že loňský ročník se vítězilo kolem 22 minut a letos kolem 29 minut. Pak už jen nějaké to kecání po závodě, vyhlašování a rychle domů. Sprcha byla největší odměnou…