Běh o kolo Sv. Anny 2014

Nejdřív moc nevypadalo, že se zúčastním, ale nakonec zázrak a čas se našel. Co navíc, napsala mi Renča, že by nabídku přespání v Táboře uvítala a jelikož je triatlonistka, bylo mi jasné, že vzít jí s sebou na závod je má povinnost. A jelikož jsem musel být den předem v práci až do jedenácté, musela tam za mnou, ale podle všeho jí pár hodin ve wellness po procestovaném týdnu prospělo. 😀 Navíc se ten sobotní večer ozval i Roman, že také do Černovic přijede, takže to už předem vypadalo na super zážitek.

Start
Start

Stal se zázrak a vše ráno klaplo, hodinu předem na místě a dokonce mezi prvními. Soukupovi už na místě a pomalu se rozklusávali. Pak jsem byl ukázat Renče trať a po našem návratu tam najednou bylo o 100 lidí víc. Bylo to jako zázrak. A co mě překvapilo ještě víc? Přijela prakticky celá jihočeská špička z JBP – Soukup, Diviš, Habara, Stejskal, Csirik a moje maličkost. Pak už jen nějaké to kecání, rozklusání a zahřátí a byl čas startu.

Tým Tři Běžci z JBP (já, Jirka, Vladimír)
Tým Tři Běžci z JBP (já, Jirka, Vladimír)

K závodu toho moc nenapíšu. Jen, že bylo horko, v polích opravdu obrovské. Trať se nezměnila a stále je naprosto zničující. Průběh jednoduchý. Po startu hned ostré tempo, do toho kopce zážitek. Od ostatních jsme se odtrhli čtyři – já, Soukup, Stejskal, Csirik. Při vběhnutí do lesa náskok několik set metrů nad ostatními s tím, že se Csirik a Soukup oddělili a já běžel se Soukupem. U kapličky Sv. Anny se nám podařilo doběhnout Soukupa, Csirik už na cestě zpátky daleko před námi. Pak se mi ti dva začali vzdalovat a já pocítil lehkou krizi. Při vyběhnutí z lesa mě ve stoupání doběhl Jaromír Habara a k mému překvapení mi nezmizel v dáli a běžel se mnou. Taky jsem nechtěl aby se opakoval Radimovický koňák, kde mě dal před cílem. Hnali jsme to mezi poli a on stále u mě, i před cílem. V posledním stoupání mi došlo, že za to musím vzít, jinak mě zase trhne. Dal jsem do toho vše a ono se vydařilo. Proběhl jsem cílem 6 vteřin před ním. Svaly naprosto rozsekané, měl jsem co dělat zase chytit dech.

Účast z DM (Roman, Renata a já)
Účast z DM (Roman, Renata a já)

Čtvrté místo doma v čase 29:48, bohužel i v kategorii. Všichni hrozně mladí! Pak dobíhali i ostatní a všichni si sdělovali dojmy. Opět nadšení, aspoň tak mi to přišlo. Potom pohodové vyhlašování, které se tedy zbytečně protáhlo a rychle domů. Potom S Renatou na oběd, ona cestovala dál a já hezky pro změnu do práce.

výsledky Sv. Anna 2014