Gary Yourovsky – Aktivista, jehož názor by měl vyslechnout každý

Vždycky v minulosti jsem byl k podobným prohlášením a řečem velmi kritický, ale člověk nemůže být skeptik do nekonečna, když ho zavalí nevyvratitelnými argumenty. Po shlédnutí tohoto videa (nebylo v něm pro mě moc nových informací) jsem ale usoudil, že na veganství něco bude…

GY

Již delší dobu řeším stravu, opravdu víc než všichni mí blízcí. Hlavně z důvodu mého pobíhání a lehkého sportování. Uvědomil jsem si totiž, že maso mi moc neprospívá a tak jsem ho ze svého jídelníčku skoro všechno vypustil. Ne úplně, čas od času si ještě nějaké dám. Mléko a mléčné výrobky, těm se vyhýbám jako čert kříži již delší dobu. Hlavně potom co mi táta před několika lety přečetl výzkum, že pro jeho strávení bere tělo fosfát z kostí a přitom přichází tělo i o vápník. To pro mě nebyla od Garyho nová informace. Ovšem ohledně vajíček mě dostal. Je pravda, že ty jím spíš ze zvyku, nemají pro mě žádný význam. Pokud se stalo, že jsem je v lednici třeba měsíc neměl, nic se nedělo. Tak nějak jsem si tohle uvědomil a po shlédnutí videa přišlo rozhodnutí zkusit to. Prostě živočišné výrobky vysadím a uvidím co se stane. Zatím jenom jako pokus, ale pokud to jen trochu půjde, rád bych u této stravy zůstal.

Velkou inspirací je pro mě Scott Jurek, jehož knížka Jez a běhej mi toho k přemýšlení dala opravdu hodně. Třeba bude veganská strava výkonnostně víc prospěšná, než jsem si do teď myslel.

Doufám, že se nenecháte odradit délkou videí a alespoň jednou je shlédnete. Nemusíte se jimi řídit, klidně vše řečené v nich hned hoďte za hlavu, ale jestli se nad problematikou alespoň na chvilku zamyslíte, budu rád.

Slavná Garyho přednáška:

http://www.youtube.com/watch?v=zMuJ-bDs30M

Otázky a odpovědi po přednášce, bez nich by bylo předešlé video neúplné:

http://www.youtube.com/watch?v=0-Q6cBdftIU