Novoroční běh okolo Sídliště nad Lužnicí 2014

Během Silvestrovské noci jsem si několikrát říkal, že na ten 5 km závod určitě nepůjdu, když jsem před pátou ráno usínal, byla to má poslední myšlenka. Jelikož jsem v noci nic nepil, pokud nepočítám zázvorový čaj, vstal jsem brzy a po zkouknutí informací na behej.com jsem věděl, že závod stíhám a rozhodl se tam jít. Nohám se po včerejší patnáctce moc nechtělo, ale naštěstí řídí mozek.

Na místo jsem dorazil 45 minut před startem a po vstupu do restaurace U Drsů jsem zaslechl: „To je ten co včera vyhrál Jistebnici.“ I paní u registrace se mě ptala jestli zase vyhrát. Všem jsem jasně říkal, že dnes určitě ne, za prvé mě šíleně bolely nohy z Jistebnice a za druhé krátké tratě prostě neumím a vždy to přepálím. Uklidil jsem se dozadu, kde nebyli lidi, někteří na mě totiž koukali dost nevraživě, a povídal si s nejstarším účastníkem, 82 letým Karlem Schneiderem. Po chvíli přišel od vedlejšího stolu pán co byl v Jistebnici a Karlovi řekl, že jsem vítěz, takže zase gratulace a pak hodně povídání o běhu.

Tak čtvrt hodiny před startem rozběhání, popovídání s policisty kudy přesně vede trať a po sundání dlouhých kalhot a bundy, zase jen v kraťasech a mikině, rychle na start. Tam kontrola čísel a už se odpočítávaly poslední vteřiny. V těch se mi vždycky hrozně nechce běžet, protože vím, jak to zase bude bolet. Po startu jsem prostě vyrazil dopředu a zase sám. Jenže oproti Jistebnici jsem cítil, že nohy to moc dlouho nezvládnou, a taky nezvládly. Přibližně na kilometru mě doběhl Michal Háša a chvíli se mnou běžel. Před komorou zjistil, že mé tempo není dost rychlé a pomalu mi začal utíkat. Na obrátce na 2.5 km měl náskok asi 50 m a stále ho pomalu zvětšoval. Snažil jsem se co to šlo, ale tempo stejně nic moc. Prostě jsem to přepálil a stav nohou přímo hrozný. Na 3. kilometru mě doběhl Jansa, toho jsem den předtím porazil, a ještě další dva borci. Chvíli jsem s nimi běžel, ale v kopečku nad Komorou mi lehce utekli. Kontroloval jsem si náskok, ale nikdo za mnou nebyl, opravdu nikdo. Věděl jsem, že páté místo určitě udržím. Na rovince v posledním kilometru jsem ještě zkusil zabrat, ale čtvrtého se mi dohnat nepodařilo. Nakonec měl náskok jen 9 vteřin. Můj cílový čas byl 18:11 a pěkně bolestivý. Nesnáším tyhlety sprinty! Několikaminutové poflakování v prostoru cíle s gratulováním dobíhajícím a pak rychle dolů do restaurace se obléci, i přes sluníčko byla přeci jenom zima.

Pak už jen pití čaje v restauraci, jezení zeleninové polévky a užívání si skvělých poběhových pocitů. Strečink trochu bolel, ale dal se. Po chvilce nám byla předvedena ukázka kung-fu, která by byla naprosto skvělá kdyby se u toho tak nesmáli. Pak už vyhlašování všech kategorií. Ta má byla až na konec, jako vždycky. Sice až pátý, ale v kategorii M39 třetí a ceny dost pěkné.

Ceny za třetí místo M39 (brambůrky, víno, blok, pohár, perníček, triko a zdravotní polštář)

Domů se mi podařilo dostat někdy odpoledne se setměním a byl jsem rád, že si můžu sednout a v klidu si číst knížku.

Výsledky: Novoroční běh okolo Sídliště nad Lužnicí 2014