Dailymile – sportovní sociální síť

indexChybí vám motivace? Nemůžete se hnout z místa s výkonností? Hledáte stejně praštěné lidi, jako jste vy? Pak jste tu správně. Sociální síť pro sportovce – Dailymile.

Pod pojmem sociální síť si každý představí zaspamovaný facebook, ale v tomto případě je tato představa naprosto mylná. Dailymile, neboli v češtině denní míle, je sociální síť přímo a hlavně zaměřená na sportovce a toho se drží. Žádné zbytečné výstřelky a funkce, které by byly zbytečné.dailymile-630x529Původně bylo k dispozici jen pár sportů, ale postupem času se nabídka rozšířila a dnes člověk může zaznamenat prakticky jakýkoliv sport, na který si vzpomene. Je možná i automatická synchronizace se zařízením Garmin nebo sportovní aplikací v mobilu. Na Iphone existuje aplikací zaznamenávajících trasu podle GPS a poté s automatickým uploadem několik. Uživatelé vlastnící mobilní telefon s Androidem mají výběr omezenější, a to na aplikaci Runstar, v placené verzi, která umí jak změřit trasu pomocí GPS, tak poté trénink automaticky nahrát na Dailymile. Kromě sportu lze na zeď přidat i poznámku, fotku nebo video.

Stačí vybrat typ aktivity (u mě vždy běh, nic jiného nezaznamenávám)
Stačí vybrat typ aktivity (u mě vždy běh, nic jiného nezaznamenávám)

Na hlavní stránce uživatel vidí nejnovější tréninky přátel. Je to velmi motivující, protože i když se nechce jít ven sportovat z důvodu lenosti, většinou svědomí nedovolí nehýbat se a nemít tedy záznam. Vynikající je na Dailymile česká komunita. Lidí z České republiky je tam hodně a jsou velmi aktivní. Za prvé spolu komunikují na Dailymile, a za druhé i mimo něj. Na pomalu každé akci má člověk možnost někoho potkat a prohodit s ním pár slov. Na větších akcích, jako je například PIM nebo půlmaraton v Pardubicích se dailymiláci setkávají jak před závodem na společné foto, tak po něm někde v hospůdce. Je to vždy příjemné setkání, které určitě stojí za to. A kdyby i tohle vše bylo málo pro motivaci, pak je k dispozici skvěle udělaný Leaderboard. Jednoduše je vidět kdo má zrovna naběháno nebo naježděno (podle zvoleného základního sportu) v aktuálním týdnu nejvíce. Ostatní rádi pomůžou i s jakýmkoliv problémem nebo dotazem, stačí napsat co má člověk na srdci a za chvíli je na světě řešení nebo alespoň nějaká odpověď. Já osobně třeba řešil různé běžecké vybavení a přes Dailymile to bylo nejrychlejší.

Starší Leaderboard z mého Dailymile (více než Radek Brunner jen tak mít naběháno nebudete :-D)

Na Dailymile je i možnost zúčastnit se různých výzev. Dále jsou k dispozici různé tratě, které běželi vaši přátelé, takže vždy se najde inspirace. Na této sociální síti se dají nalézt i různé závody, takže každý může vidět co máte zrovna v plánu.

Pokud jste lidé, kteří vyžadují různé grafy a grafické znázornění tréninku, je tohle místo pro vás. K dispozici je přehledný graf (denní, týdenní nebo měsíční), u kterého se dá ještě zvolit typ aktivity a také co se má zobrazit, jestli vzdálenost, rychlost nebo ještě jiné. V záložce List jsou všechny tréninkové jednotky k dispozici hezky vypsané pod sebou v tabulce, Leaderboard je popsán výše a položka Settings patří k nastavení profilu.

Místo věnující se vyhodnocení
Místo věnující se vyhodnocení

Profil je naprosto jednoduchá zeď, podobně jako u facebooku. Jenom zde jsou hezky pod sebou všechny tréninky a úplně nahoře je vidět aktuální týdenní graf, ve kterém je zobrazena zvládnutá vzdálenost. Pak je k dispozici rychlý přehled přátel, získaných motivací od ostatních, nějaké osobní informace (podle uvážení jednotlivce) a ještě pár údajů. Skin profilu se dá různě měnit, ale pouze z přednastavených motivů. Vše je co nejvíce jednoduché, nic složitého.

Jak vypadá profil
Jak vypadá profil
Udělení komentáře s možností motivační ikonky
Udělení komentáře s možností motivační ikonky

A to je prakticky vše. Řekl bych, seznámení s Dailymile ve zkratce. Co více dodat? Snad jen abyste se přidali a tuto síť vyzkoušeli. My si vždy rychle nováčky najdeme a s radostí je začleníme. 😉 Varování: Možný vznik závislosti. 😀