1st Prague Barefoot Run

header-logoaneb První pražský běh naboso. Této charitativní akce jsem si poprvé všiml na facebooku a hned mě zaujala. Oficiální stránky se mi zalíbily a zaregistroval jsem se.

Neběžecká vsuvka – jinak zábava hned po ránu. Hezky naplánované jsem to měl. Vstát, vyvenčit Eddyho, nakrmit ho, zabalit věci, vyzvednout kamaráda a v klidu dojet do Prahy. Vše v pohodě, ale zasekl jsem se u odjezdu od domu. Sednu do auta, v klidu poskládám věci kam potřebuji a startuji. A nic. Motor se ani jednou neotočil. Co teď? Doma všichni spánek hluboký a na ulici nikdo. Co mě nenapadlo, auto stálo směrem do kopce, tak jsem myslel, že třeba skočí na zpátečku. No, teď už vím, že šlo o blbý nápad. Po dalším několikaminutovém přemýšlení mě napadlo auto otočit a nastartovat na jedničku. To otočení byla dost fuška, ale povedlo se, auto naskočilo a pak už vše šlo podle plánu. Cestou se i ta baterka dobila.

Počasí moc nepřálo, jak víme, ale i tak se 1. června dostavilo více než 200 lidí. Teplota okolo 10°C a k tomu vytrvalý déšť, no nic příjemného. Počasí nepočasí, když se někam přihlásím, tak tam prostě jedu i kdyby trakaře padaly. Do Prahy jsem vzal ráno kamaráda  pak vyrazil směr park Ladronka. Na místo se mi podařilo dorazit něco před desátou. Park pěkný, ale na místě ještě ani noha. Jako pár lidí tam bylo, ale žádná sláva. Pokecal jsem s pár známými, neustále hlídal Eddyho a tak nějak se poflakoval kolem. Eddy je kapitola sama pro sebe, byl jako u vytržení, hlavně se psem, který patřil k lidem z Vivobarefoot stánku. Mohli se ublbnout k smrti a stále oba měli spoustu energie. Zima byla opravdu pořádná a tak jsem nepohrdl účastnickým tričkem. Jako už obvykle, opět jsem se málo oblékl a byla mi zase zima. Pak jsem se šel projít s Eddym a přišel jsem o vystoupení Barefoot Teda. Lehce mě to mrzí.

Před dvanáctou směr start a čekání na zahájení. K mému velkému úžasu Eddy nebyl jediný pes, který běžel, s velkým kolegou, asi ohařem, byli dva. Zařadili jsme se hezky na chvost startovního pole a po výstřelu si závod hlavně užili. Žádný spěch, vždyť šlo o nezávodní běh. Mám takový dojem, že vedle mě nějakou dobu běžela česká miss a prohodila se mnou pár slov, ale nejsem si jistý. Taková normální holčina.

Začali jsme s Eddym hezky vzadu a pomalu s úsměvem na tváři předbíhali stále více a více lidí. Tempo výklusové, podklad v pohodě. Pro mě by ho ani nemuseli zametat, pár desítek metrů jsem vzal pro zábavu i po štěrku, ale jinak asfalt připravený na jedničku Lidé se smáli, voda z nebe padala, nikomu nevadila a byla úžasná atmosféra. Ani jsem se nenadál a byl konec. Perník ve tvaru nohy na krk, nějaké drobnosti do ruky a hotovo. Všichni spokojení. Po běhu se mi podařilo prohodit pár slov s Jonnym z dailymile (škoda, že nestihl přijet včas na start) a pak hned domů.

Akci hodnotím na 100%. Ani počasí tamní atmosféru nepokazilo, i když se opravdu snažilo. Příští rok se určitě zúčastním znovu a Eddy také. Jen houšť a houšť podobných běhů.

Fotky na oficiální facebooku Prague Barefoot Run a všude možně na internetu. Nějak nemám žádný odkaz, ale google vám kdyžtak pomůže. 🙂