Hodinovka v Českých Budějovicích 22. 5. 2013

Rok se s rokem sešel a já opět po roce stál na startu hodinovky na dráze v Českých Budějovicích. Oproti loňskému ročníku byly podmínky z hlediska počasí naprosto rozdílné. Loňský květen byl totiž nadmíru teplý a bylo 26°C ve stínu, letos krásných 14°C s deštěm a větrem.

Na místo jsem dorazil s půlhodinovou rezervou a šel hledat kluky. Přitom jsem narazil na wagiho a prohodil s ním pár slov. Pak už jsem si všiml kluků, letos mi totiž podporu a počtáře dělali kamarádi Aleš, Kája, Dub a později se dostavil i Marek. Přišli i přes ošklivé počasí a vydrželi celou dobu, za to a za pomoc jim děkuji. Čas startu se blížil a mě se vůbec nechtělo svlékat do závodního, jako vždy trika a elastických kraťasů. Nakonec jsem se odhodlal a šel se před startem vyklusat.20130522_180038-001Start proběhl opět pár minut po páté hodině odpolední. Vyrazil jsem připraveným tempem, které bylo konstantních 1:36 min na jedno kolo, nebo chcete-li 4:00/km. První bylo o pár sekund pomalejší, druhé zase rychlejší a pak se vše urovnalo a mě se dařilo tempo běžet. I přes příliš chladné počasí s deštěm a protivětrem na půlce okruhu. Ten protivítr se bohužel na druhé půlce nevyrovnal, protože byla skoro celá v závětří. Klasické strojové tempo se mi opět nepodařilo udržet. Naprosto pocitově skvělý běh se začal kazit po 35. minutě. Začalo se mi chtít na velkou a navíc přišla tradiční krize, stejně jako vloni. Tu se mi podařilo překonat po 40. minutě a pak jsem si zase i přes žaludek držel plánované tempo. To několikaminutové zpomalení mi ovšem překazilo můj plán, který byl 15 kilometrů. Nohy po sobotních 54 km celkem v pořádku, ale lehká únava cítit byla.20130522_180358-001Můj výsledek po hodině běhu je 14 542 m, tedy 36 kol a 142 metrů. Oproti loňsku zlepšení o 494 m, což je pěkné, ale opět nepadla má zatím vysněná hranice. Takže k výsledkům. Běželo 54 závodníků, z toho 10 žen. Z celkového počtu jeden závodník nedokončil. Nejen, že jsem si polepšil na vzdálenosti, ale i o jedno umístění, vloni 14. mezi muži a letos 13. místo. 😀 Celkově 14. místo, jedna žena byla přede mnou, stejně jako loňský ročník. Celkovým vítězem se stal Mulugeta Serbesa s 18 004 m a mezi ženami Soukupová Valerie s 15 208 m.

Zajímavost, do oficiálních výsledků mi zapsali členství v teamu Eon TT. Nějak mi to nevadí, ale pro upřesnění, zatím nejsem členem žádného teamu ani asociace. Oficiální výsledky k dispozici zde: http://a4dvory.cz/index.php/vysledky/2013-2

Hodinovka v Českých Budějovicích se mi stejně jako minulý rok hodně líbila, ta atmosféra je úžasná, a do budoucna se z ní stane má tradiční akce.