UCV13 – startovní listina

VýstřižekUCV13 = Ultra Cavalls Del Vent 2013. Jedná se o pátý ročník španělského běžeckého ultra závodu, kterého se s velkou radostí zúčastním. Ale raději začnu od úplného začátku…

V Sydney jsem poznal Španěla Xaviho z Katalánska. O něco staršího kluka než jsem já. To, že jsme oba běžci, se zjistilo během našeho prvního rozhovoru asi při čtvrté větě. Pak už to šlo rychle, slovo dalo slovo a společné běhání se začalo plánovat. Bylo to těžké, ale párkrát se nám  nakonec vyběhnout podařilo. Jednalo se o běhy okolo 10 km, při kterých jsme toho vždy hrozně moc probrali. Hlavně kolem běhu. Já mu vyprávěl o závodech a lidech v České republice a on mě o běhání v Katalánsku a o tamních běžcích – tak jsem se prvně doslechl o Kilianovi Jornetovi. Čas neústupně utíkal a Xavimu se pobyt začal krátit. V posledních několika týdnech jsme se dostali k ultra a k tomu, že ho oba chceme zkusit. A tam vše začalo. Xavi mě úplně nejvíc navnadil na závod konaný kousek od jeho města, na Ultra Cavalls Del Vent. Ještě chvíli jsem se rozhodoval, ale nakonec se rozhodl k registraci.

Jenže s registrací to nebylo tak jednoduché. Pro očekávaný velký zájem byla nejdříve otevřena pre-registrace, takže stále nic jistého. Po ní bylo naplánované losování o startovní čísla, které vše mělo rozhodnout. Okno pro pre-registraci bylo otevřené pouze od 23. dubna do 7. května a k dispozici pouze 900 startovních míst. Hned 23. ráno jsem se zaregistroval a už jsem byl přibližně dvoustý. Během několika dalších dnů počet přihlášených vzrostl až přibližně k 800. Pořád jsem si říkal dobré, míst je 900, ale pak mi bylo sděleno, že v těch 800 již registrovaných jsou i týmy o několika lidech (2-10). Nejistota vzrostla a pak jsem vše hodil za hlavu a řekl si, že kdyžtak dám Brněnský masakr a také bude dobře.

Losování probíhalo 14. května dopoledne od 11 hodin a štěstí stálo při mně. Mé jméno bylo vytaženo z osudí jako 833. Když jsem to odpoledne zjistil, dostal jsem nehoráznou radost. Ta ovšem trochu ochabla, když mi oficiální stránky závodu sdělily, že Xavi je na waiting listu a až na 227. pozici. Což znamená, že nemá šanci běžet. Kluk, který mě do celého podniku dokopal, neběží, a šanci na účast má prakticky nulovou. Nehorázná smůla. Bohužel, tahle smůla je život. Xavi je smutný, ale potvrdil mi, že mě u sebe nechá bydlet a bude mi dělat podporu při závodě. Takového kamaráda nemám ani v Čechách, pořád žádný nemá čas, tomu se říká charakter. Já bych to pro něj ovšem udělal také.

Lehce mě mrzí, že letos nepoběží Kilian Jornet. Několikanásobný vítěz. Tou dobou má být podle svého kalendáře v USA. Hrozně jsem s ním chtěl fotku. Snad ho potkám v budoucnosti někde jinde…

Trasa měří 100,6 km, stoupání a klesání je 13 320 m, samotné stoupání je 6 668 m. Opraveno podle upozornění Sama v komentářích. Pro bližší představu co mě čeká koukněte na toto video a nebo se podívejte na oficiální stránky závodu.

Plán na léto jasný – trénovat a trénovat. O tom jak na tuto akci plánuji natrénovat napíši příště. Ať ze sebe 21. září vydám maximum a dobře reprezentuji naší zemičku. Nebudu tam jediný Čech. Jako 412. byl vylosován pan Straka (Sam), velmi zkušený ultra běžec. Pokud nám budete držet palce, určitě se nebudeme zlobit. 🙂

11 komentářů u „UCV13 – startovní listina

 1. Karle, chybu tam máš. 13320m je součet stoupání i klesání, 6668m je pozitivní převýšení (tedy stoupání) a na klesání tedy zbývá 6652m. Asi je start a cíl trochu jinde.
  A jinak za toho pana Straku bych tě nejraději kopl. Kde jsi přišel na to, používat mezi běžci něco takového 🙂
  A jinak se těším také a moc.

  1. Díky za opravu, v článku upraveno. A za toho pana se tedy omlouvám, už se to nestane. Člověk nikdy neví, tak radši na jistotu. Já pomalu začal řešit dopravu na místo a zpět.

 2. Kájo, to bude pecka největší! Video je úchvatný, na konci jsem zjistila, že mi někde v průběhu spadla čelist (o slině v koutku raději pomlčím, abych uchovala zdání jakés takés důstojnosti ;-).

  Same :-DD K tomu kopanci bude určitě příležitost 😉

   1. Nevěř tomu. UTMB je „Václavák“ a Leadville je proti tomu „rovina“.
    Teď mi řada lidí spílá.

    Protože neví, že si tak trochu dělám srandu a i ty dva výše uvedené „pouťáky“ bych si rád dal. 😀

 3. Kájo, jestli jsi to s tím společným závodem myslel vážně, je to výzva jako prase 😉 s tebou bych si opravdu moc ráda zaběhala – napiš, na co se chystáš, třeba se nám to podaří nějak sladit!

  1. Článek o plánech na léto chystám brzy. Mám tam závodů hodně, určitě to někde vyjde. Hezky mi nahlásíš čas, který budeš chtít mít v cíli a postaráme se o to. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *