Změněné běžecké plány na letošní rok

Konečně mám zase internet, čas a chuť vykecat se do éteru. Běžecké plány na rok 2013 byly původně úplně jiné, než je mám teď. Ale z různých důvodů musely být pozměněny.

Sezonu jsem chtěl začít nějakým pěkným půlmaratonem v březnu, mělo se jednat o test výkonnosti před maratonem. Ten jsem chtěl odbýt ke konci dubna v Mělníku. Po tomto maratonu měl následovat jarní Šutr54, po něm Silva Nortica Run, devadesátka trať a nakonec na podzim Ultra Cavalls Del Vent ve Španělsku. Nádherný 100 km trail v Katalánsku.

Ze zdravotních důvodů jsem ale první dva závody vypustil. Vleklý problém s Plantar Fasciitis. A zbytek jsem také upravil a zredukoval. Takže jak to bude a doufám, že vše časově a hlavně zdravotně vyjde:

1. 5. 2013 Himalájský tygr (bohužel ve středu, ale snad časově vyjde, nic není jisté)
18. 5. 2013 ŠUTR54
1. 6. 2013 Barefoot Run Prague
14. 6. 2013 Krakonošova 100
21. 9. 2013 Cavalls Del Vent (Španělsko)

Maraton mezi mými plány není, ale zatím je celé léto volné a myslím si, že v rámci přípravy na Španělsko ho určitě zařadím. Dva závody mi bohužel vypadly. První z nich měla být 7. 6. Horská výzva na Šumavě, ale bohužel se nepodařilo sehnat nikoho do dvojice, takže jsem odpískal. Druhý závod mi nakonec nevyšel z důvodu překrytí s jiným. Původně se měl Cavalls Del Vent konat až 29. září, jenže pořadatelé ho přesunuli na na 21. 9. z důvodu úplňku. Což osobně chápu, jenže 21. se běží první ročník Brněnského masakru a já se ho chtěl zvolna účastnit. Co se dá dělat. Hodinovka v Českých Budějovicích, která se mi loni tak líbila také nevyjde, kryje se se Šutrem.

Ovšem, ohledně Brna nic není ztraceno. Ultra trail Cavalls Del Vent totiž může běžet pouze 900 závodníků a už tři dny po otevření pre-registrace bylo listině přes 450 běžců. Očekává se velký zájem, tak bude 14. 5. losování o startovní čísla a dostat ho bude pro mě veliké štěstí. Bývalí účastníci Cavalls Del Vent mohou mít totiž ve slosování až 4 lístky. Díky čemuž se možnost rapidně snižuje. Neklesám na duchu a věřím ve štěstí. Jak jinak bych také mohl vidět Xaviho, kterého jsem poznal v Sydney? Plán B je Brněnský masakr, ale raději bych do toho Katalánska.

Tolik k mým skromným plánům pro rok 2013. 🙂