AUS – Prosinec, měsíc Vánoc v Sydney

Od posledního příspěvku utekl skorem měsíc. Moc dobře to vím. Snahy o psaní dalších reportů byly, ale vždy po usednutí k počítači z toho nějak sešlo. Snažil jsem se co nejvíce energie věnovat běhu a na psaní prostě nějak nezbývala. Událo se toho ovšem více, ale zde hlavně o vánocích a věcech okolo. Jak jsem byl na dvou klasických BBQ napíši zase příště. Tak tedy, jak se Sydney připravuje na Vánoce a já též.

Vánoce v Sydney mi přijdou z pohledu Středoevropana směšné. Sem tam nějaká Vánoční výzdoba, ve výlohách obchodů betlémy, které vřískají na celou ulic, ozdobené stromy, speciální prapory s vánoční tématikou a do toho slevy v obchodech a všudypřítomná barevná světýlka a vánoční melodie. Bez sněhu vše vypadá ale hrozně kýčovitě, není v tom žádná tradice jako u nás. V Sydney je vidět, že Vánoce jsou hlavně o komerci. A tu já ze všeho nejvíc na těchto svátcích nesnáším. Prostě o ničem… Dole jsou nějaké fotky, na těch je kýčovitost vidět nejlépe – viz obrovský krab a pes alá Santa.

A jak se na Vánoce připravuji já? Vůbec je neprožívám. Ono také není proč. Na Štedrý den budu normálně v práci, protože v Austrálii se stejně jako třeba v Anglii nebo v Americe slaví Vánoce až 25. prosince, což budu mít ovšem volno. Původně jsem myslel, že budeme normálně v práci, ale naštěstí ne. Ten den volna dostaneme. A jelikož zde nejsme v Čechách a přilehlých státech, tak si můžeme o několika dnech volna nechat zdát. Volno je jen 25. 12. a ostatní dny se normálně pracuje. To, že v našich luzích a hájích máme tři volné dny je ve světe celkem výjimka. Měli bychom si jí vážit a být za ní rádi. Kdepak, tří dnům volna strávených s rodinou se prostě nic nevyrovná.

Co si ale užiji, bude týden 25. – 31. 12. To, že bude mít dovolenou šéfová, což je stará známá věc, ta jí bude mít i první týden v lednu. Ale že si jí v týdnu před Silvestrem vezme i Katka, jsem opravdu nečekal. Já na vše budu asi sám, nebo možná dostanu na jeden den někoho na pomoc, ale i tak to bude masakr. Komunikace a vysvětlování práce v angličtine někomu naprosto cizímu není zkušenost, o kterou bych zrovna stál a cítil se na ní. Ještě nic není jisté, ale jak znám svou kolegyni, tak bych s více „busy“ týdnem měl počítat. No co, alespoň mi to rychleji uteče a nebudu mít čas myslet na kraviny.

Poslední dobou zkouším všelijaké recepty z internetu. Většinou nic složitého. Nejobtížnější na udělání byly asi palačinky, ty ovšem umím dělat vynikající už dlouho. Zkuste si udělat doma palačinky pouze za pomoci vidličky a pochopíte mě. A jelikož mě čas strávený v kuchyni baví, rozhodl jsem se upéct si alespoň jeden druh cukroví a bude to linecké. Udělám ho hezky v týdnu před Vánocemi, alespoň budu mít co vzít s sebou do školy na vánoční piknik. Ten by měl být poslední den před desetidenními školními vánočními prázdninami.

 

6 komentářů u „AUS – Prosinec, měsíc Vánoc v Sydney

 1. Ahoj,
  nikdy nevím, jak se chovat na stránkách, na které náhodou narazím a pak je čtu. Na jednu stranu jsou přece ke čtení, ne?, ale na druhou stranu se často komentující navzájem všichni znají a je to, jako bych lezla někam, kam nepatřím.
  Jen jsem ti chtěla říct, že ty palačinky vypadají dobře a že ten mozeček se dá dělat taky s brokolicí místo květáku – nevím, jestli to znáš.
  Ať se ti dobře běhá,
  Pavla

  1. Jasně, že je to zde ke čtení. A neboj, ne všechny mé komentující znám. Je jich jen pár, které znám osobně. Za tip na mozeček díky, ale já si ho uvařil jenom proto, že jsem dostal květák zadarmo v práci Takže z té brokolice možná někdy v budoucnu, až budu zpátky v ČR. Zatím to běhá dobře. 🙂

 2. héj, jak se tak na vánoce připravuješ, mohl mi nečekaně dorazit vánoční balíček s australskýma baboukama a štírama…

  1. Na to zapomeň! Mě stačí se jim poslední dobou vyhýbat venku a zabíjet je v práci. Nějak se začínájí objevovat víc a víc mrchy…

   1. foť to!!! od ceho mas mobil, foť to a házej to někam, já ti pak řeknu jestli je to něco zajímavýho nebo aspon nakolik se toho máš bát 🙂

    1. Já u sebe moc mobil nemám, ale nějakou galerii bych si udělat mohl. Alespoň pár kousků. Jinak většinou to moc nebezpečné není. Různě barevné (nejčastěji tedy hnědo-oranžové) potvory velikosti dlaně co mají tak jed jako sršáň. Ty opravdu nebezpečné pavouky jsem ještě nepotkal. Naštěstí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *