Vibram FiveFingers Bikila

Boty mi přišly 27. srpna a od té doby jsem s nimi za ten týden stihl naběhat 74 km. Takže si myslím, že je čas je trochu zhodnotit. Na to, že se jedná opět o boty z ebay.com, tak můžu s klidným svědomím říci, že jejich kvalita je vynikající. Čekal jsem podobné nedostatky jako minule, ale žádné jsem nenašel. Se zpracováním bot jsem naprosto spokojený. A navíc jsem k nim dostal pětiprstové ponožky.

Po vybalení

Po měsíci běhání v NB Minimus byl první běh naprostá lahoda. Konečně mě nic nedřelo, netlačily mě malíčky a nemusel jsem si dávat takový pozor na techniku běhu. Trochu problém byl první obutí, ale už to mám zažité. Přeci jenom Speedy měly tkaničky a nazouvaly se úplně jako každé jiné boty. Bikily se musí natáhnout na nohu, zandat všechny prsty a potom přetáhnout zadní část přes patu. Ale už to dávám stejně rychle jako každé jiné normální  boty.

První obutí

Podrážka je naprosto stejná jako u mého předchozího modelu Speed. Takže žádná změna a pocity při došlapu. Možná vykrojená bílá plocha na podrážce je o něco větší než u modelu Speed, ale ničemu to nevadí. Pásky přes nohu jsou také v pohodě, nikde netlačí ani nedřou.

První byla procházka

Co se mi na tomto modelu mimo jiné líbí je i jejich vnitřek. Jsou totiž uvnitř bezešvé. Takže noha je jako v ponožce…

Ze strany

Abych jen nechválil. Jedna malá chybička se u těchto botek přeci jen našla. U levé nohy mi krapet dělá problém pata. Je přeci jenom vyšší a tím pádem mi lehce dře achilovku. Naštěstí si na to to určité místo již zvyklo, zatvrdilo se a už to nebolí. Zvláštní, že to udělalo jen na levé noze.

Jiný pohled

Celkově jsem s botami spokojený na 97% a s klidem v srdci je doporučuji. U mě se možná jedná o jedny z posledních pětiprstových bot, protože mám v plánu začít s bosoběhem.

2 komentáře u „Vibram FiveFingers Bikila

  1. Letos mám asi 150km bosa. Je to strašně příjemné, ale jsem vybíravá na povrch. Nejčastěji fotbalové hřiště, tartan, asfalt docela málo. Jen teda zrovna včely nesmí mít sedavý přízemní dýchánek. Hodně mě to naučilo propojit mysl s došlapem, víc a líp si uvědomuji krok. Věřím, že i maraton by se dal zvládnout bos. A věřím tomu, že bosoběh může odstranit některé potíže. Myslím, že i některé může někomu naopak přivodit, takže běhej bos postupně. Ale co Ti budu radit, na minimalismus jsi odborník a k bosoběhu se dostaneš. Pak podej report, kolik lidí blbě čumělo, když jsi neměl boty 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *