Vibram FiveFingers Bikila

Boty mi přišly 27. srpna a od té doby jsem s nimi za ten týden stihl naběhat 74 km. Takže si myslím, že je čas je trochu zhodnotit. Na to, že se jedná opět o boty z ebay.com, tak můžu s klidným svědomím říci, že jejich kvalita je vynikající. Čekal jsem podobné nedostatky jako minule, ale žádné jsem nenašel. Se zpracováním bot jsem naprosto spokojený. A navíc jsem k nim dostal pětiprstové ponožky.

Po vybalení

Po měsíci běhání v NB Minimus byl první běh naprostá lahoda. Konečně mě nic nedřelo, netlačily mě malíčky a nemusel jsem si dávat takový pozor na techniku běhu. Trochu problém byl první obutí, ale už to mám zažité. Přeci jenom Speedy měly tkaničky a nazouvaly se úplně jako každé jiné boty. Bikily se musí natáhnout na nohu, zandat všechny prsty a potom přetáhnout zadní část přes patu. Ale už to dávám stejně rychle jako každé jiné normální  boty.

První obutí

Podrážka je naprosto stejná jako u mého předchozího modelu Speed. Takže žádná změna a pocity při došlapu. Možná vykrojená bílá plocha na podrážce je o něco větší než u modelu Speed, ale ničemu to nevadí. Pásky přes nohu jsou také v pohodě, nikde netlačí ani nedřou.

První byla procházka

Co se mi na tomto modelu mimo jiné líbí je i jejich vnitřek. Jsou totiž uvnitř bezešvé. Takže noha je jako v ponožce…

Ze strany

Abych jen nechválil. Jedna malá chybička se u těchto botek přeci jen našla. U levé nohy mi krapet dělá problém pata. Je přeci jenom vyšší a tím pádem mi lehce dře achilovku. Naštěstí si na to to určité místo již zvyklo, zatvrdilo se a už to nebolí. Zvláštní, že to udělalo jen na levé noze.

Jiný pohled

Celkově jsem s botami spokojený na 97% a s klidem v srdci je doporučuji. U mě se možná jedná o jedny z posledních pětiprstových bot, protože mám v plánu začít s bosoběhem.