AUS – Poběžím Sydney Marathon

Ještě doma jsem hledal nějaký pěkný závod v Austrálii, který bych mohl běžet. Sydney Marathon mi padl do oka okamžitě, jenže doma mě od účasti na něm odradilo celkem vysoké startovné. V té době mi ještě přišlo 180 dolarů jako hodně peněz. Jak jsem byl naivní. Ono je to pořád dost peněz, ale jelikož mám dobrou práci, tak si tento běh můžu úplně v klidu dovolit běžet. Katka v práci řekla, že jedna neděle není problém a tak byl dnes den koupě startovného. Jen nestálo 180 dolarů, ale o 15 víc, protože jsem promeškal levnější registraci. Číslo, pod kterým poběžím se dozvím až v Expu (nevýhoda pozdní registrace), které je od 12. do 15. září v centru Sydney v Lower Town Hall na George Street.

Musím podotknout, že bych si do konce života vyčítal svou neúčast, kdybych neběžel. Třeba se sem už v životě nepodívám, takže tuto šanci musím využít.

Od Zátopkova půlmaratonu uběhla přeci jen už nějaká doba, už vůbec nemluvím o posledním maratonu, a na maratonek je teď prostě chuť. Navíc si chci otestovat jestli mám na čas, který plánuji. Zátopkův půlmaraton ukázal, že výkonnost moc dolů nešla, jen jsem před ním neměl moc naběháno a tudíž mi trochu ztěžkly nohy. Poslední měsíc také nebyla kilometráž veliká, ale zato jsem se snažil o snížení tepovky pomalými běhy (již několik měsíců snažení), kterých byla většina, a byl také hodně změněný jídelníček, minimum masa, takže spíše vegetariánský. Takže si myslím, že bych opět mohl zaběhnout osobní rekord. Možná o dobrých 10 minut lepší než v květnu na PIMu (to je vlastně můj poslední maraton, pak jsem měl potíže s okosticí).

Dnešní test na necelých sedm kilometrů (vím, není to maraton, nějaké už mám za sebou) v ostřejším tempu (průměr 4:08/km) mi dokázal, že bych plánované tempo měl udržet úplně s přehledem. Můj plán je pokusit se o dosažení času 3 hodiny a 15 minut nebo se k tomuto času alespoň co nejvíce přiblížit. Mám naplánováno běžet v tempu 4:37/km (podle generátoru Petra Kanovského), což je tempo, které mi nedělá problémy. Určitě se pokusím běžet na tento čas, pokud to nepůjde, nic se nestane a prostě zpomalím.

Bohužel nevlastním českou vlajku, ale snad se mi nějaká do té doby podaří schrastit. Musím přeci dobře reprezentovat, že?

Pravdu jak to celé dopadne a jak poběžím uvidím na trati, stát se může všechno. Každopádně budu rád i jenom za doběhnutí. Rekord by byl taková pěkná třešnička na dortu. Držte mi palce!