AUS 16. den – Snažím se zvyknout, ale moc to nejde

Dnešek je den, kdy skončil můj druhý týden ve škole zde v Sydney. Za těch 16 dní se toho vlastně ani moc nestalo, ale to se snad změní.

K mé první práci. Jak už jsem psal minule, šlo o práci mytí nádobí v kuchyni. Nic složitého a peníze celkem pěkné, i když ne nejvíc. Když jsem dorazil do restaurace, hned mi bylo jasné, že to asi nebude moc dobré. Nemyslím práci, ta byla lehká, myslím dobré pro mou angličtinu. Jelikož se jedná o českou hospodu, tak tam pracují pouze Češi a tudíž pouze čeština. Po dvou směnách jsem tam z toho důvodu skončil. Trochu mě to štve, ale kdybych chtěl pracovat s Čechy, mohl jsem zůstat v ČR.

Ve škole žádná změna, jen možná o něco lépe rozumím. Dost mě štve, že mám ve třídě 9 lidí z Thajska. Pořád mezi sebou kvákají tou svojí hatmatilkou a stále se diví, že mají špatnou angličtinu a není jim rozumět. Jak by taky mohli dobře mluvit, že? No, každopádně to s nimi není žádný med. Ještě, že tam je jeden klučina z Mongolska a jedna holka z Peru, s těmi to celkem jde.

Přiznám se, že se mi tady pořád nezačalo líbit. Dokonce jsem uvažoval, že bych jel domů. Ale pochopitelně z toho sešlo. Bylo mi totiž řečeno, že mi škola peníze nevrátí. Trochu dost mě to překvapilo, v ČR mi totiž bylo řečeno něco jiného. No, nic se nedá dělat. Holt si tady budu muset zvyknout…

Příští čtvrtek je ve škole den národních jídel, tak snad už budou konečně nějaké akčnější fotky. Asi udělám klasický český řízek, tedy pokud na něj seženu suroviny.