Singapur 1/2 – pátek, sobota

Pár věcí, kterých jsem si jako prvních všiml a předem na ně zapomněl: jezdí se vlevo, hrozné horko a vlhko, opravdu hodně lidí, místní obyvatelé se skoro vůbec nepotí, dokonalá organizace, všichni umí alespoň trochu anglicky, anglicky je i vše v MHD, skoro každý má Iphone, hrozně moc hodinek G-Shock a velké množství všelijakých národností.

Informace na začátek a pro šťouraly. Kurz singapurského dolaru byl v okamžiku psaní článku cca 15 Kč.

Jak už jsem psal minule (odkaz), tak nejhorší bylo prvotní zorientování na letišti. Prak už je to snadné. Celkem rychle jsem bez problémů zjistil, že platit si jednotlivé jízdy po ty tři dny nemá cenu a koupil si speciální turistickou jízdenku, která mi platila od soboty do pondělí – tedy tři dny. Stála 30S $, poměrně hodně, ale věřil jsem, že se mi vyplatí. Ještě k tomu jsem si na tu jednu jízdu v pátek koupit normální jízdenku – ta stála 2,90S $. Dohromady 32,9S $ a ještě jsem se nedotkl nohou země v Singapuru. To je dobré, že?

Letiště Singapur 1
Letiště Singapur 2
Letiště Singapur 3

I když to na první pohled nevypadalo, tak hostel byl dost luxusní. Zvenku dům vypadá přímo otřesně, ale uvnitř je to parádní. Ovšem, fotky mluví za vše. A to se jedná o jeden z nejlevnějších hostelů ve městě. Až na poslední noc byli mí spolubydlící úžasní. Tu poslední noc přijela nějaká šestičlenná rodina a byla dost hlučná, hlavně ráno. Ale nějak extra mi to nevadilo.

Hostel zvenku
Hostel uvnitř 1
Hostel uvnitř 2
Hostel uvnitř 3

Jelikož v den příletu (pátek) na mě padla divná únava, připadlo poznávání Singapuru až na sobotu. Předem jsem věděl, že chci jet na ostrov Sentosa podívat se do podmořského světa a pak zbytek dne strávit bloumáním po městě a obchodech. Jak jsem chtěl, tak taky proběhlo. Cesta na ostrov Sentosa (taková rekreační a zábavní oblast pro Singapur) mi zabrala asi hodinu. Poslední kousek na ostrov jsem vzal autobusem a musel jsem platit 2S $. Později mi internet sdělil, že se jednalo o vstupné. Sice to mělo být 8A $, ale že to bylo méně mi vůbec nevadí. Nejdříve jsem si začal ostrov procházet a hledal již zmíněný podmořský svět po svých. Přibližně hodina chození a stále nic, jen další a další atrakce, až z toho šla hlava kolem. Po té hodině se poštěstilo, nenašel jsem sice akvárium, ale zato úžasné písečné pláže. Jelikož jsem v něco podobného doufal, byly plavky připravené v batohu. Už jen najít nějakou převlékárnu. To se po chvilce také povedlo a byla opravdu luxusní. Kabinky na převlékání, sprchy, záchody, klimatizace, fukary na nohy a omývání nohou. Prostě to na mě zapůsobilo, a ještě ke všemu byly tyto převlékárny k dispozici zdarma. Co mám povídat, na pláži bylo nádherně. Opět za vše mluví fotky. Strávil jsem tam přibližně hodinu a půl, pak se zatáhlo a já chtěl ještě stihnou jiné věci. Na dovolenou v jakékoliv době ale tyto pláže doporučím určitě, voda byla jako kafe. Jelikož je v Evropě léto, tak byly i pláže přímo úžasně prázdné, tedy až na jednu hlučnější skupinu Němců.

Dominanta Sentosy
Opravdu jsem tam byl

Po nádherném koupání došlo opět na hledání podmořského světa. Chtělo to ho najít co nejrychleji, protože bylo na moři vidět, jak se žene poměrně hustý déšť. Bohužel jsem to nestihl a parádní možnost vychutnat si tropický déšť nastala. Nejdřív jsem se před ním schoval a čekal až to přejde, ale bohužel bych tam stál asi ještě dneska, tak jsem se na to vykašlal a vychutnal si procházku v dešti. Tak se mi podařilo přejít celý ostrov až na další stranu a tam jsem zjistil, že pláž, kde bylo tak nádherné koupání, je vlastně hned vedle akvária a já tak mířil v tom dešti celou dobu na druhou stranu. Jelikož na mě začala padat únava, šel jsem totálně promočený na autobus s tím, že těch pár dolarů za přejetí ostrova mě nezabije. Příjemné zjištění bylo, že autobusové linky na ostrově jsou zdarma. Jako blbec jsem si jenom nepřipadal… U akvária za chviličku, tam nákup lístku, který mi prodal nějaký Angličan před frontou. Nejdřív jsem mu nevěřil, ale pak jsem to riskl a nakonec jsem zjistil, že jsem ho měl o něco levněji než z prodejního okénka. Jen 25S $. Teď k podmořskému světu, akváriu a vodní show. Bylo to parádní. Obrovské akvárium, ve tvaru tunelu se žraloky a všemi možnými rybami s tím, že pod ním člověk jede na posuvném chodníčku, je prostě parádní. Sice jsem čekal, že bude o něco větší, ale i tak dobré. K tomu nečekaně show s delfíny a lachtany. Sice jsem při čekání na její začátek málem třikrát usnul a při tom si měl možnost rozbít tlamu, ale líbila se mi. Byla chytře vymyšlená a vtipná.

Po tomto úžasném zážitku následovala cesta zpět do města a plánované obchody s bloumáním. Mé štěstí je nevyčerpatelné a ještě na ostrově mě stihla chytit úžasná tropická přeháňka, jako by na mě někdo vylil kýbl. Jak to ti místní dělají, že mají tak suché oblečení? Můj plán byl, že ve městě prohlédnu pár obchodních domů a pak budu bloumat. Nakonec ten obchoďák stačil jeden a v něm jen dvě patra, pak už jsem byl totálně vysílený. Tak obrovský jsem v životě neviděl, ani nevím kolik měl pater. Bloumání jsem pak provedl tak, že jsem vystoupil o jednu zastávku dřív a užíval si plnými doušky na normální život místních lidí. Četl jsem nějaký článek, kde bylo popisováno, že ten cestovatel jel na nějaké sídliště až 20 km od centra aby se podíval na život normálních lidí. No prostě blbost. Já byl od centra cca 3-5 km a toho normálního života kolem mě bylo více než dost.

Večer jsem si na hostelu už jen na chvilku sedl k internetu a pak vzal do ruky čtečku a četl si. Při té příležitosti jsem zjistil, že mám k dispozici úplně úžasné masážní křeslo. Pod pojmem masážní křeslo si prosím nepředstavujte takové ty natřásající se věci, které se v ČR prodávají. Tohle bylo masážní křeslo s velkým M. Mělo několik možností masáže – od nohou po krk plus hromadu komplexních programů. Z nich se mi nejvíce líbila švédská masáž. Abych ještě upřesnil, křeslo se vůbec netřáslo, mělo v sobě všelijaké páky a hejblata, až jsem při zavřených očích přímo cítil lidské ruce. No prostě kus luxusního vybavení. Bohužel jsem zapomněl vyfotit.

Vrátím se k jídlu. Kuchyně všech národností, ceny opravdu lidové (do 60 Kč obrovské porce), chuťově vynikající a restaurace na každém rohu. Dál od centra pochopitelně jídlo levnější. Nesmím zapomenout na džusy, člověk si vybere druh ovoce a přímo před očima mu je džus vymačkán a udělán. Ale jaký džus, hezky v něm plavou kousky ovoce a ta chuť se s žádným u nás prodávaným nápojem nedá srovnat. Opravdu chuť ovoce. Samotný džus a kousek melounu mi stačil jako jídlo na celé dopoledne. Abyste si nemysleli, že jsem celou dobu žil ze vzduchu, tak tady je první polovina koutku pro labužníky:

Snídaně – papájový džus a meloun
Oběd – rýže, asi houby a smažené nějaké maso
Večeře – indické jídlo (garnátci, rýže, asi nějak upravené brambory a chilli omáčka)