Dva týdny bez běhu

Dnes je to přesně dva týdny kdy jsem naposledy běžel. Jen připomenu, že poslední běh, kterému se tak dá říkat, byl 1/2M v Českých Budějovicích. Od té doby mi bolest v noze a má soudnost běhat nedovolily. Ale i když jsem neběhal, tak se pár důležitých událostí přihodilo.

Nejdříve proč to byly dva týdny prakticky bez pohybu. Rovnou se přiznám, že bolest levé nohy v oblasti holeně byla tak veliká, že jsem se bát únavové zlomeniny. Pokus o běh proběhl pět dní po půlmaratonu a nedopadl vůbec dobře. Bolest přímo šílená, sotva jsem těch 250 metrů doklopýtal zpátky domů. Přeběhání tentokrát nefungovalo a vůbec nepřichází v úvahu. Ze studijních důvodů a tím i časových jsem ani neměl čas zajít si v Brně na rentgen, vždycky jsou tam hrozné fronty. Tak rentgen a doktor počkal až domů na páteční dopoledne. Naštěstí se zlomenina nepotvrdila, takže jde jen o silný zánět. Dostal jsem injekci a speciální mast. V době kdy jsem se vydal k doktorovi, byla bolest sice častá, ale už na ústupu, takže to byla návštěva pouze pro jistotu, že nejde o nic vážného. Dnes už můžu konstatovat, že bolest zmizela. Běhat stále ale minimálně týden, radši dva, nepůjdu. Kolo a občasné plavání mi musí momentálně běh nahradit. Sice nevím co udělám se svým startovným na Zátopkův zlatý týden v Praze, protože se mi po takových komplikacích nechce zase tak moc zatížit svůj pohybový aparát, ale to se nějak samo vytříbí.

A důvod proč jsem neměl čas zajít si na rentgen byl opravdu studijní. V úterý 19. 6. jsem měl totiž bakalářské státnice a tudíž těch pár týdnů předtím probíhalo co nejintenzivnější studium. Rovnou řeknu, že státnice se mi podařilo úspěšně absolvovat. Bylo to ovšem hodně lehké, z našeho oboru to dali naprosto všem. A to nás bylo u státnic přes 30! Prostě k smíchu. Pokud chce někdo diplom prakticky zadarmo, jděte v Brně na Mendelu na obor dřevostavby. Ale jen na dřevostavby, na státnicích ostatních oborů vyhodili lidí hodně.

Dál toho už moc není. Snažím se sehnat dopředu bydlení v Sydney a k tomu snaha o naučení se co nejvíce angličtiny před odletem. Pokud někdo máte tip na bydlení v Sydney tak sem s ním! Jinak bude do odletu nějaká ta práce, dovolená s kamarády a co nejvíc ježdění na kole, aby alespoň nějaký ten pohyb byl.