Austrálie zařízená

Posledně jsem lehce popsal co plánuji, takže dnes novinky. Plány se změnily jen málo. Původně bylo v plánu město Darwin s velmi přítulnými krokodýly v jeho blízké přírodě, ale bohužel Darwin nebude. Nakonec jsem se nad tím pořádně zamyslel a radši se přihlásil na školu v Sydney, která je o dobrých 40 dolarů týdně levnější. Kancelář AustraliaOnline pár minut pěšky od školy možná také nebude vůbec na škodu.Budu navštěvovat školu CASS Training College. Tam budu nejdříve chodit 12 týdnů na kurz General English, po němž si užiji měsíc prázdnin a na stejné škole nastoupím na další 12 týdnů trvající kurz, ale tentokráte zakončený zkouškou IELTS. Po zkoušce další měsíc volna a pak mi na začátku dubna 2013 končí víza. Původně jsem sice chtěl rovnou po jazykovce nastoupit na odbornou školu, ale radši jsem to nakonec udělal takhle s tím, že je možnost si víza eventuélně v Austrálii bez problémů prodloužit.Vyplnění formůlářů na získání víz byla docela zábava. Jde o formulář 157A (24 stránek s 79 údaji k vyplnění) a 956A (pouze 7 stránek s 28 údajovými poli). I přes to, že jsem měl k dispozici předvyplněné vzory, mi to trvalo dobré dvě hodiny. První hodinu mi zabralo vyplňování formuláře na počítači přímo do oficiálního PDF, po skončení jsem soubor hezky uložil, zavřel a radši se na něj hned pro jistotu podíval znovu. A co se nestalo, soubor se neuložil. Takže trochu hodně velké naštvání následované vytištěním všech těch stránek na tiskárně a vyplněním hezky ručně. Dobrých deset stránek se mi ještě podařilo zkazit a tak došlo k jejich opětovnému dotisku. Prostě likvidace lesů, nic jiného. Venca se mi jenom smál, jeho žádost o víza na Nový Zéland jsou jednoduchý online formulář x-krát snažší. V jednom poli se muselo pár větami napsat proč zrovna Austrálie, k čemu mi to bude, důvod výběru školy a podobné hemzy. Těžce jsem to, s Vencovo menší pomocí, anglicky sesmolil, aji pyšný jsem byl, a co mi pak nebylo sděleno: „To jste mohl napsat česky. Oni to stejně řeší ve Vídni Slováci. V další verzi tohoto formůláře to tam asi budu muset dopsat, ať se s tím lidé zbytečně nepřekládají.“ Kocourkov hadr! Ale nijak se nezlobím, co bych pro Austrálii neudělal. Na vydání víza mají standardně 21 dní, ale u mě si dali nějak extra záležet… bylo doma druhý den po zaplacení. Ve čtvrtek strhlá platba z účtu a v pátek schváleno.

Letenky jsou zaplacené až do Sydney s třídenním mezipřistáním v Singapuru, škola pochopitelně také zaplacená, zdravotní pojištění jakbysmet a víza získána. Každodenní příprava také probíhá – angličtina minimálně hodinu denně. Celkem jí začínám ovládat, v nejhorších třídě určitě nebudu.

Čím víc se to blíží, tím se nervozita zvětšuje, ale věřím, že jí bez problémů překonám. Já opravdu odletím!

5 komentářů u „Austrálie zařízená

  1. Rika se ze Zeland je na cestovani a Australie na praci a vydelavani penez, s tou jednodussi administrativou je to pravda.

  2. Já bych řekl, že je to spíše naopak. Do Austrálie neexistuje samostatné pracovní vízum, pro Čechy pouze studijní (20 hodin práce týdně legálně) a turistická víza. Zato na Zéland se dá celkem lehce získat vízum Work&Holiday, se kterým se dá neomezeně pracovat. Mně ovšem bude stačit, když se mi podaří vydělat zpátky alespoň náklady, takže mě to zatím nijak netrápí.

  3. Z pohledu mladych lidi je urcite snadnejsi dostat se na zeland diky working holidays, ale co se tyka profesionalu tak ti se snazi hrnout spis do Australie. Mnoho novozelandanu se stehuje do Australie kvuli rozjetejsi ekonomice (vyssim platum a lepsim perspektivam do budoucna).

    Osobne volim novy zeland kvuli rozumne velikosti zeme (da se lip procestovat – clovek nemusi hltat tisice km v aute aby nekam dojel), snesitelne teploty (nemam rad extremni horko), a neni to nejjedovatejsi kontinent sveta 😉 Cetl sem nekde ze „Australia is the final boss level for humanity“ 😛

  4. Tak to je fakt super 🙂 Budeš nám i z Austrálie psát své zážitky? Moc by mě to zajímalo a myslím, že nejsem sama. Možná jsem nepozorně četla, ale kdy že odlétáš (pokud to ovšem není tajemství)? A co běhání? Chceš pokračovat?
    Promiň za tolik otazníků, jsem zvědavá…:)

  5. Určitě s psaním nepřestanu. 🙂 Odlétám přesně 2. 8. z Berlína. S během budu pokračovat, i v Austrálii budou nějaké závody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *