Brněnské Hamburgy 29. 5. 2012

Jen šest dní po úspěšné hodinovce v Českých Budějovicích mě čekal další závod, tentokráte 10 km a opět na dráze. Jeden ze závodů Brněnských Hamburgů, které pořádá RNDr. Petr Kaňovský každý týden v Brně. Blíže k závodům (vždy popis nejbližšího) na jeho stránkách zde: http://www.kanovsky.cz/brnenskehamburgy.htm.

Start byl naplánovaný na sedmou, takže mi budíček zazvonil o hodinu a půl dříve. S venkovní teplotou nebyl žádný problém, řekl bych, že byla ideální. Půl hodiny předem jsem již stepoval před brankou na stadion a čekal na Petra s klíči. Naštěstí mě napadlo vzít za kliku, bylo otevřeno, a tak jsem se mohl jít rozklusávat. Během chvilky přišel i zbytek účastníků – celkově nás běželo pět. Několik koleček na rozklusání a startovalo se. Můj plán byl držet se na tempu 1:33 – 1:36 na okruh, tedy 400 m. Prvních pár kol se mi podařilo přepísknout, naštěstí se mi to podařilo brzy srovnat a držet se plánovaného tempa. Před čtvrtým kilometrem přišla krize (lehké zpomalení), která se mnou vydržela až do osmého kilometru, tedy dvacátého kola. Pak jsem se kousnul a vrátil se do původního tempa, vlastně jsem běžel trochu rychleji a zrychloval jsem. Poslední okruh nejrychleji, také ale šeredně bolel. Proběhnutí cílem byl opět parádní pocit. Ovšem, vyčerpání bylo maximální, pár minut mi trvalo než jsem se sebral a šel se vyklusat bos po trávě.

25. 1:27,00

Průměrný čas na kolo 1:35 a průměrné tempo bylo 3:59/km.

Takto jsem vypadal minutu po doběhu

Cílový čas byl 39:51! Konečně se mi podařilo pokořit hranici 40 minut na 10 km. Maximální spokojenost! Vlastně se mi podařilo pokořit více rekordů, všechny časy až po 10 km jsem zaběhl v osobních rekordech: 1 km za 3:59, 1 míle za 6:25, 3 míle za 19:14, 5 km za 19:53 a k tomu rekord na Cooperově testu – 3,01 km. Prostě úspěšný den.

Vítěz Ladislav Netopil – čas 37:08

Celých deset kilometrů jsme doběhli dva. Vítěz Ladislav Netopil mě porazil o necelé dvě kola, časově to dělá přesně 2:44. Zbylí běžci (Petr Kaňovský, Zdeněk Moravec a Pavel Juřica) skončili dříve. Všichni z různých důvodů, ale měli to dopředu naplánované, že nedoběhnou.

Závod byl parádní a atmosféra příjemná. Jen škoda, že se na tyto závody nedostavuje o něco více lidí…

Jelikož se mi původní cíle na Zátopkův zlatý týden podařilo pokořit již nyní, asi budu muset ty původní cíle trochu upravit. Ale tomu dám ještě čas. Teď se musím soustředit na 1/2maraton v Českých Budějovicích 9. 6. 2012.