Kde mě můžete na 99% potkat, aneb plánované závody

Včera se mi ujasnil poslední závod a teď už mám kompletní seznam kde s 99% pravděpodobností budu startovat. To 1% nechávám velké náhodě a možným zraněním.

23. 5. 2012 Hodinovka na dráze – Již dlouho jsem si chtěl nějakou vyzkoušet, protože mě můj výkon hodně zajímá. No a jelikož se mi podařilo konečně narazit na jednu, která není moc daleko, hned jsem se předběžně přihlásil. Jedná se o hodinovku pořádanou v rámci Jihočeského běžeckého poháru na Stadionu SK 4 Dvory v Českých Budějovicích. Předpokládám výkon lehce pod 14 km, ale třeba se zadaří a vyjde to lehce přes.

9. 6. 2012 Budějovický 1/2Maraton – Opět to nemám daleko. K registraci na tento závod došlo přibližně před měsícem, po přečtení oznámení na behej.com, že zbývá posledních 300 čísel. Registraci jsem pochopitelně stihnul. Půlmaraton jsem ještě neběžel, ale z maratonů a tréninku vím, že to pro mě není žádná problémová vzdálenost. Mám v plánu běžet jak se říká „na krev“. Při registraci jsem uvedl předpokládaný cílový čas 1:25, ale za cokoliv do 1:30 budu rád. Natrénováno bych na to měl mít. Moudřejší ovšem budu po hodinovce.

(7. 7. 2012 Berounský třístudánkový maraton a desítka – Maraton, který pořádá Mirek a na který mě pozval před PIMem v zázemí pro závodníky. V závorce je proto, že ještě nevím jestli na něj pojedu. Maraton v kopcích totiž bude velmi těžký a nevím co by mi 20 dní před maratonem Emila Zátopka udělal s výkonností. 20 dní pak totiž není moc dlouhá doba na regeneraci, vlastně necelých 20. Bude to ještě těžké rozhodování. Třeba se rozhodnu na poslední chvíli a pak se najednou objevím na prezentaci. Opravdu netuším…)

20. – 27. 7. 2012 Zátopkův zlatý týden – Letošní PIM se sice honosil jako závod, který oslavuje jubilejní výročí 60 let od výhry Emila Zátopka na olympijských hrách v Helsinkách, ale pravda je taková, že na jeho počest a poctu jeho vítězství je tu jiný seriál závodů. Jedná se o Zátopkův zlatý týden, který se letos celý běží ve Stromovce v Praze. Jednotlivé závody – 5 km, 10 km a maraton – se běží přesně 60 let na den po Emilovo vítězstvích. Na tyto závody mě upozornila Veronika. Původně jsem jim nevěnoval pozornost, ale nakonec mi to nedalo až jsem se přihlásil. Emil je můj velký vzor, takže jsem si to nemohl nechat ujít. Také mě zajímá, jak mé tělo zvládně v těch pár dnech zatížení tří tak těžkých závodů:

20. 7. 2012 Zlatá desítka Emila Zátopka – Výsledný čas neřeším, ale snad to bude pod 40 minut.

24. 7. 2012 Zlatá pětka Emila Zátopka – Čas v cíli opět neodhaduji, ale okolo 19 minut  by se mi líbilo.

27. 7. 2012 Zlatý maraton Emila Zátopka – Rád bych se přiblížil hranici 3:20, nejlépe jí pokořil. Je to taková má letošní meta.

Zlatým maratonem Emila Zátopka má letošní závodní účast pochopitelně nekončí, jen pak nebude dále probíhat v Evropě. Jak jsem již dříve psal, 2. 8. odlétám do Austrálie, takže pak se budu účastnit závodů tam, alespoň doufám. O plánované Austrálii a jak se to celé vyvíjí napíši již brzy.