Ricochet

Není tomu tak dávno co jsem se stal neúmyslně hlavním aktérem sázky mezi Zdenkou a Fantomem. Opět jsme zase jednou seděli v hospodě, já mimochodem nepil kvůli autu, a já si ostatním stěžoval, že nikdy neděláme nic jiného než sezení v hospodě, a že se na inčem jiném nedohodneme. Padlo několik návrhů co by se dalo podniknout, u většiny ovšem figuroval alkohol, jen Fantom řekl něco konstruktivního – mohli bychom zajít na ricochet. Věděl jsem, že je to něco podobného Squashi a dost se mi ten návrh líbil. Jenže to by nebyla Zdenka, aby to hned nevyhecovala. Začala se s Fantomem přít, že ho určitě dokážu minimálně v jednom setu porazit, prý jsem přirozený sportovec, a hned se s ním o 2 stovky vsadila. Já jen koukal a když jsem se chtěl ozvat tak mě Z okřikla. A jelikož jsem několik týdnů nemohl kvůli spoustě povinnostem, proběhla sázka až dnes.

Hezky v deset dopoledne jsme byli nastoupení my tři – já, Fantom a Zdenka – před kurtem v Hotelu U Drsů a už mě strkali dovnitř. Ale já byl předtím chytrý a pilně jsem studoval na youtube. Hodně jsem si věřil, vždyť jsem všechny fígle viděl na internetu. No co mám říkat, na těch videích to vypadalo lehčí než ve skutečnosti. Ten míček je opravdu zajímavý, skoro vůbec neskáče a chová se dost nepředvídatelně. Po přibližně deseti minutách rozehrávání a dovysvětlování těch několika pravidel jsem hrál s Fantomem první zápas. Podařilo se mi prohrát jen o osm bodů – tedy 15:8. Druhý set skončil s podobným výsledkem a tak jsem si šel radši odpočinout a pustil na kurt Zdenku. Opravdu mi při sledování těch videí na youtube nepřišlo, že by šlo o něco moc namáhavého, ale stačilo 20 minut a já byl spocený jak po 10 km běhu v ostrém tempu. Zdenka  hrála proti Fantomovi o něco lépe, ale také nevyhrála. Vypadalo to, že jí Fantom krapet šetří. Pak si šel odpočinout Fantom a já si proti Z půjčil jeho raketu. To byla změna, stačila poloviční síla oproti té druhé raketě, kterou jsme měli půjčenou. Ani jsem se nerozkoukal a už jsme hráli. S tou raketou to šlo úplně samo a tak porazit Z nebyl velký problém. Pak jsme se ještě několikrát vystřídali až jsme nakonec nastoupili s Fantomem proti sobě na závěrečné dva sety. Já s jeho raketou. Fantom ostřílený hráč, já úplný začátečník, ale s lepším (jeho) vybavením. Byly to těžké a o hodně rychlejší dva sety, ale už o dost vyrovnanější. Fantom musel hrát naplno, já pochopitelně také, a výsledek tomu odpovídal. Prohrál jsem oba sety jen o pár bodů, první o tři a druhý o pět myslím. A byl jsem zpocený jak po půlmaratonu v plném tempu. Ta klimatizace by se U Drsů hodila.

Co se dá dělat, holt se mi tu sázku Zdence vyhrát nepodařilo. Ale opravdu jsem se snažil. Každopádně mě Ricochet zaujmul a věřím, že po pár dalších trénincích budu Fantomovi vyrovnaným soupeřem. Konečně máme jinou činnost než hospodu!