Zbývá týden do Nantes

Přesně za šest dní si budu touto dobou v Nantes ve Francii užívat opojné pocity po doběhnutí maratonu. Přiznám se, že se nemůžu dočkat. Oproti mému minulému (úplně prvnímu) maratonu ve Stromovce jsem se totiž náležitě připravil a nic nepodcenil. Trénink v posledních měsících, i přes několik nepříjemných zdravotních problémů, se nakonec povedl a kilometráž byla naběhána dostatečná.

Svědčí o tom i lehký test, který se mi podařilo v sobotu dopoledne absolvovat. Po budíčku v brzkých ranních hodinách a lehké rozcvičce jsem dorazil na nádraží v Táboře a vlakem se přesunul do Bechyně. Odtud je to po červené turistické ztezce kolem řeky Lužnice do Tábora podle KČT přesně 32 km. Stezka několikrát odbočuje od řeky do kopců, ale převážně se Lužnice drží. S lahví vody v ruce, jednou energetickou hořčíkovou tabletou v kapse a mobilem v pouzdře na rameni jsem vyrazil. Po kratičkém rozehřátí na několika stech metrech došlo na mé plánované maratonské tempo. Musím uznat, že se běželo naprosto parádně, sice čas od času foukal studený vítr, ale ten to nemohl zkazit, protože celou dobu bylo jasno a svítilo sluníčko. Oblečení jsem nepodcenil. Trasa mě krapet překvapila, byla hodně klikatá, po cestě bylo dost spadaných stromů, které jsem musel přelézat nebo podlézat, vlastně celkově se jedná o slušnýčasto se měnící terén a její odbočování od řeky teké nebylo zrovna nejlehčí (na mapě vypadalo určitě pohodlněji). Pro běžce nicméně celkem ideální trasa. Ovšem, na jednodenní výlet s přáteli určitě ještě lepší.

Maratonské tempo jsem naprosto bez problémů udržel až domů. Aplikace Endomondo mi v mobilu naměřila méně než jsem čekal, podle všeho za to může častá ztráta signálu pod stromy. Mobil mi naměřil cca 31 km. Reálná uběhnutá vzdálenost je ale lehce přes 33 km (od konečného bodu červené v Táboře jsem to měl domů ještě něco přes kilometr). Výsledný čas 2:47:19 je naprosto odpovídající mým představám a obtížnosti trati. Po doběhnutí jsem měl ještě stále dost sil, zbývajících 9 km maratonu by nebyl problém. Z toho vyplývá, že příští týden na rovinaté trati v Nantes a za povětrnostních podmínek, které mají být (je předpovězeno jasno), očekávám čas pod 3 hodiny 45 minut. Ten jsem si plánoval již prvně ve Stromovce, ale to jsem ještě nevěděl do čeho jdu. Jak jsem již psal, tentokrát jsem skvěle připraven a vím co mě čeká. Nantes těš se!