Životní sen získal více než obrysy

Pokud vím, ještě o mém životním snu nepadlo na tomto blogu ani slovo. Hlavní důvod utajení byl ten, že když se prý o něčem moc mluví, nesplní se to. A jelikož to můžu potvrdit, radši jsem čekal, až bude vše dost jisté. A po dlouhé době, pro mě velmi dlouhé, můžu konečně s mými plány ven. O co se jedná? Zcela jednoduše řečeno o několik let cestování po světě, kteréžto začne v Austrálii, kde se nejprve naučím anglicky.

Přibližně ve čtvrtém ročníku střední školy se mi v hlavě usadil červík, a i když jsem se snažil o jeho ignorování s tím, že po určité době zmizí, bohužel nemizel a k tomu ještě sílil. Ten červík se týkal Austrálie. Ani nevím proč zrovna ona, ale prostě to tak už je. Jelikož v mém snu nenastávaly žádné změny, začalo zjišťování všech možných informací, které trvá vlastně již několik let až do dnes. Přečetl jsem snad všechny blogy a české stránky o Austrálii, které se daly najít, pravidelně pročítám stránky agentur a čas od času se i osobně bavím s někým, kdo v Austrálii byl. Hodně lidí z mého okolí si myslí, že si vše neuvědomuji, ale díky tomuto dlouhodobému shromažďování informací vím snad o všech problémech, ke kterým při pobytu u protinožců může dojít. Takže jedno je jisté, vím do čeho jdu.

Volba padla na agenturu AustraliaOnline, která mi zprostředkuje vízum a školu. Pavla v Brně je zatím velmi příjemná a na všechny mé dotazy zodpovídala s velkou trpělivostí. Ono jich taky moc nebylo, spíš se jednalo jen o takové ujišťování, že vše co vím z internetu je pravdivé. Pár věcí už je jistých, jedním s nich je i škola a místo kde budu studovat. Většina českých a slovenských studentů míří studovat angličtinu do Sydney, ale já chtěl něco méně frekventovaného. Všem mým požadavkům vyhovuje jen málo škola a já vybral školu v Darwinu, agentura v tom městě nabízí pouze jedinou. Do Darwinu totiž jezdí za studiem údajně absolutní minimul Čechů, prakticky žádní. Kdo neví nic o Darwinu, tak se nachází v oblasti, kde se nátáčely filmy Krokodýl Dundee. Povinností v této oblasti je pojištění proti pokousání krokodýlem. 🙂 Jedná se o nejtepleší oblast celé Austrálie, takže si od zimy dostatečně odpočinu, poslední dobou mi hodně leze krkem.

Už znám i itinerář své cesty k protinožcům. Nástup do školy je 13. 8. 2012, což je pondělí. Hezky až v srpnu, dokončím BC studium, převezmu diplom, dám pár týdnů volna s kamarády, možná nějaká ta práce a až pak odletím. Odlet mám naplánovaný a zaplacený 2. 8. z Berlína se společností Finnair (snad do té doby nezkrachuje :-D), přes Stockholm do Singapuru. V Singapuru pár dní pobudu a 8. 8. (možná o den déle) se společností JetStar přeletím ten poslední kousek do Darwinu. Ráno 9. 8. (10. 8.) 2012 stanu nohou u klokanů a tam pár měsíců strávím studiem angličtiny, cestováním a prací. Zatím to vypadá tak na 30 týdnů, ale to se ještě možná změní.

Jedno je ale už teď jisté, celá tahle sranda mě bude stát veškeré mé úspory. Šetřím si už od 15 a jedno vím, od mámy si nebudu muset půjčovat skoro nic, maximálně peníze na začátek pobytu. První položkou je vízum, to stojí 500 australských dollarů. Letenka přes Singapuru stojí 16 500 Kč až do Darwinu, plus pár tisíc na pobyt v Singapuru (kdo by nevyužil možnost nejlevnějšího nákupu elektroniky na světě, že?). Škola v AUS stojí přibližně 80 000 Kč a k tomu potřebuji tak 1 000 dollarů do začátku, než si najdu práci. Suma sumáru 125 000 Kč plus mínus pár tisíc podle toho, jak se bude pohybovat kurz.

Hodně lidem by několik měsíců v Austrálii stačilo a pak by se vrátili spokojení domů, jenže ne já. Cítím u sebe, že musím dohnat těch několik let strávených na škole, která mě nebaví a tudíž je pokládám za ztracené. Kdybych místo studia poslouchal srdce, žil jsem spokojeně úplně jinak a možná někde jinde. Tedy musím dohnat vše, co jsem nestihl. Po klokanech mě na několik měsíců až rok láká Nový Zéland, což s lehce získatelným vízem Working Holiday není vůbec problém. No a po Zélandě vypadá hodně lákavě Kanada, do které se dají sehnat stejné typy víz jako na NZ. Ale to bych až moc předbíhal, zatím je jistá Austrálie a toho se budu držet.