Nové minimalistické boty na běhání

Za úspěšně splněný 5. semestr jsem se rozhodl dát si za odměnu boty. A jelikož nemám rád plané řeči, rychle jsem svůj nápad vyplnil v brněnském Triexpertu.

Jelikož mnou vyznávaný styl běhání je minimalismus, volba musela padnout na boty, které budou skvěle doplňovat mé VFF. Nebudou je jen doplňovat, ale nahradí je v zimě. Ono běhat v pětiprstech není žádný měd, když je pod nulou, sníh a fouká vítr.

Po celkem vydařené konzultaci s prodejcem Honzou došlo na měření došlapu na páse. Na mé pronaci se stále nic nezměnilo, ale potěšilo mě, že už jsem úplně zapomněl, jak dopadal při došlapu na patu. Honza mě o to musel požádat. Měření bylo stejně jen orientační, do prodejny jsem přišel s jasným cílem koupit New Balance Minimus. Na noze seděly (a sedí) jak ulité, vyzkoušení na pásu mi pohodlnost jen potvrdilo, nebyla jiná možnost než je koupit. Stal jsem se šťastným majitelem NB Minimusů.

Jen dodám, že nad NB Minimusy mi tekly sliny už dlouho. Pokaždé, když jsem je někde viděl, ať už naživo nebo na obrázku, mi přecházelo po zádech příjemné mrazení. Vždy mě odrazovala cena, ale jednou to přijít muselo.

IMAG0397

IMAG0401Zatím v nich mám naběháno přibližně 25 km a s botkami naprostá apokojenost. Klasických bot (dobře, Minimusy nejsou úplně klasické boty) jsem se po několikaměsíčním běhánín s VFF bál, ale jednalo se o zbytečné obavy. Botky sedí jako ulité a běh je s nimi také skvělý. Troufnu si říci, že se VFF vyrovnají. Cítím, že noha pracuje v botě prakticky stejně jako ve VFF, možná jen nemůžou prsty v přední části boty tak do stran, ale při porovnání se jedná o nepatrný rozdíl.