VFF se konečně ukázaly v plné síle a první plánované závody na rok 2012

Mé oblíbené FiveFingersse ukázaly zákeřnější, než se ze začátku zdálo. Prvních několik běhů byly nohy absolutně v pohodě, ale až předevčírem ze sebe vydaly všechno. Po delší době byl totiž čas na tempový trénink a já musel běžet rychlejší kadencí kroků než obvykle. Po doběhu všechno začalo – lýtka totálně napružená se začínající bolestí. Ještě dnes je stále cítím, dnešní běh byl pocitově víc než zajímavý. Potvrzuji, co se o začátcích s těmito botami říká, že při přehnání dojde k velkému zatížení lýtek a další běh, i chození, je potom chuťovka.Doporučuji ze začátku raději zařadit krátké úseky, ale zato v tempu. K těmto krátkým běhům se klidně můžou přidat dlouhé a pomalé výběhy, při nich totiž lýtka nejsou skoro vůbec zatěžována.

Co můžu ale s klidem na srdci říct je, že mé bolesti nohou přestaly prakticky okamžitě po tom, co VFF nahradily mé normální boty na běhání. Chodidla jsou naprosto v pořádku, dokonce i kolena vržou méně než dřív. A taky pozoruji další věc, mé prsty na nohou jsou více roztažené, noha v oblasti prstů jako by šla více do šířky – což považuji za pozitivní.

Na rok 2012 už mám naplánované a zaplacené dva závody – Volkswagen maraton Praha v květnu a Pardubický vinařský půlmaraton v dubnu. Můj plán pro půlmaraton je čas okolo 1:40 a u maratonu se chci zlepšit o 50 minut oproti minulému, tedy na čas 3 hodiny 40 minut. Jelikož do tohoto maratonu zbývá přibližně 6 měsíců, věřím,že na ten čas dokážu natrénovat. Půlmaraton poběžím spíš pro zábavu.

Určitě se nejedná o jediné závody, které příští rok poběžím. Před Pardubicemi mám v plánu ještě nějaké kratší závody, možná i půlmaratony a po maratonu v Praze bych rád  zkusil nějaký ten triatlon (stále se rozhoduji nad kolem, ale teď spíš řeším jestli silnici nebo MTB, protože mě opravdu hodně lákají terénní triatlony) a ještě několik běžeckých závodů. Takže kdybyste na nějakých závodech potkali vysmátého klučinu ostříhaného dohola, budu to s největší pravděpodobností já.