Koketuji s myšlenkou na triatlon

Sice mám za sebou pouze jeden maraton, vlastně jen jeden závod, ale poslední dobou se mi do hlavy vplížily myšlenky na triatlon. Nevím proč, ale myslím si, že by mě tento druh závodění hodně bavil. Nejvíce mě na triatlonu láká ta komplexnost – plavání, cyklistika, běh. O tom jak kdo začal s triatlonem mám už načteno dost, ale i tak stále váhám.

Nejvíce mně asi brání materiální stránka věci – tedy vybavení. Nevím totiž, zda si na první triatlony pořizovat nějaké speciální vybavení nebo to zkusit s tím co se najde doma. Při pročítání diskuzí na internetu z rad zkušenějších diskutérů/závodníků člověk moudrý není, jedni radí vyzkoušet závod se starými věcmi z domu (pokud jde o kolo, klidně i na MTB), aby člověk zjistil, jestli ho bude triatlon bavit, a druzí zase opak, tedy koupit vybavení nové nebo alespoň z bazaru nějaké ucházející. Co se týká plavání (neoprén nemám, ale ten bych snad ze začátku nepotřeboval, první závod bych dal v létě) a běhu, vybavení není problém, ale u kola už si tak jistý nejsem – mám doma krosového Authora Reflex 2007 ve výborném stavu.

Rozhodování muselo přijít zrovna teď, když jsou všude na internetu výprodeje loňských modelů kol s velkými slevami. Dilema prostě veliké, takže se ptám zkušenějších: Koupit novou silničku nebo vyzkoušet s mým stávajícím Authorem?