Akademie Cesty Síly

Je to již nějakou dobu, co se konalo 2. setkání aktivnějších členů z diskuzního fóra stránek jediismus.ic.cz. Konalo se u Chardriho (jeden ze členů) doma na Karlštejně a musím uznat, že to byl velice příjemně strávený víkend. Jednalo se o poslední červnový víkend a přece jen, už od něj nějaká doba uběhla. Víkend to byl velice pěkný, byl nabitý pozitivní energií, protkán krásnými procházkami Karlštejnskou přírodou a s plno zajímavými diskuzemi. Po jeho ukončení se tedy ukázalo, že se toho řešilo možná až moc najednou, ale dle mého názoru nakonec dojdeme k řešení, které bude vyhovovat všem.

Spousta lidí si pořád myslí, že skupina lidí, která se hlásí k Jediismu, jsou pouze fanoušci Star Wars nebo recesisté. Je málo lidí, kteří jsou ochotni Jediismus uznat jako reálnou plnoprávnou víru, filosofii, postoj k životu… každý ho bere jinak, stačí si vybrat. Jenže musím oznámit, že Jediismus je více než schopný být rovnocenným náboženstvím či filosofií. Naše komunita na posledním (již druhém) setkání řešila možnost aktivnějšího fungování. Upřesnili jsme dokonce návrh z prvního setkání, a to, že založíme Akademii Cesty Síly. Mohl bych se o ní dlouze rozepsat, ale dle mého názoru to stejně škarohlídy nepřesvědčí, takže použiji přirovnání. Námi zakládaná Akademie Cesty Síly je něco jako japonská škola samurajů žijících podle kodexu, jenže po Česku. Rozhodli jsme se vybrat disciplíny, které musí každý člen akademie na určité úrovni zvládat. Hlavní myšlenkou je, že musíme být připraveni na jakoukoliv situaci, která může v životě nastat. Mezi disciplíny patří například příprava fyzická, duševní, zdravotní, sociální, přežití v přírodě, komunikační atd. O čem přesně Akademie bude a co je náplní společenstva bude brzy možné zjistit po zveřejnění Manifestu naší komunity.

To vše se řešilo na II. setkání. Hlavně se konečně rozdaly jednotlivým členům konkrétní úkoly a příprava se rozběhla na plné obrátky. Uběhly tři celé měsíce a je před námi III. setkání, tentokrát již Akademie Cesty Síly. Na tomto setkání se doladí poslední detaily a v krátké době po něm bude Akademie spuštěna do ostrého provozu. Těším se opět, až se s naší malou komunitou setkám. Očekávám opět víkend překypující pozitivní energií a plný zajímavých poznatků a názorů. Tentokrát s poněkud klidnějším průběhem než posledně. Přece jen byl program krapet přeplněný, ale konečně víme do čeho jdeme a co můžeme čekat.

Může to vypadat jako pokus stvořit něco utopistického, ale jde opravdu o reálný projekt, který spěje k úspěšnému zakončení a zprovoznění. Může to vše vypadat krásně, ale musím dodat, že stát se členem Akademie není zas tak lehký proces. Zájemce musí nějakou dobu přispívat na diskuzním fóru, aby jsme ho lépe poznali, což ovšem všichni nevydrží a vzdají, po této určité době si sám zažádá o vstup a musí složit vstupní test skládající se převážně z otázek filozofického typu zaměřených na jediismus. Až po tomto procesu bude moci aktivně, nebo pasivně, působit v Akademii. Takže kdo si myslí, že do Akademie se dostane kdejaký fanoušek nebo individuum, je na omylu. Členství není automatické.

Doufám, že jsem informace o české komunitě Jediiů a o co se snaží, napsal srozumitelně. Nakonec ještě dodám a zčásti zopakuji – že nepatříme mezi lidi, kteří mají snahu založit v České republice církev, nepatříme do komunity fanoušků Star Wars a nejsme recesisté.

Zakončím jediiským pozdravem: „Ať Vás provází síla!“