Táborská setkání 2011

Jen v krátkosti. Na letošní Táborská setkání jsem se těšil několik týdnů dopředu.Tedy, ani ne tak na slavnosti, jako na lidi, které tam potkám. Domluvil jsem si hromadu lidí, s kterými Táborky strávím. Bohužel se mi nepodařilo stihnout páteční večer (zahájení, průvod jen táborských kostýmů, letos kapela Čechomor a ohňostroj), kvůli pozdnímu návratu ze Slovenska. Do Tábora jsme s Vencou dorazili až ve třičtvrtě na jednu v noci. Poslal jsem pár sms a ještě se mi podařilo sehnat lidi. Sice úplně jiný, než jsem původně doufal, ale taky s nimi byla sranda. Sice bylo krapet náročný tahat s sebou pár hodin totálně opilého kamaráda, který usínal ve stoje, ale nakonec jsem to nějak zvládl. I ten zbytek noci se podařil. A ještě jeden detail, v jedné hospodě se mi podařilo nechat peněženku, která si tam beze mě přes hodinu ležela na lavici. Když jsem se k ní po hodině vrátil, seděli u ní dva týpci a hledali mě na facebooku. Smůla, že tam nejsem. Poděkoval jsem jim a dohodl se s nimi, že jim druhý den dám za odměnu domácí medovinu – povedlo se předat.

V sobotu jsem zajel na otočku domů, dal se do pucu, natočil několik litrů medoviny a s Fantomem vyrazil na průvod středověkých kostýmů, který začíná v jednu odpoledne. Ten jsem si užil jako nikdy, pár let se mi totiž na slavnosti z různých důvodů nepodařilo dostat a tak jsem si ho už nepamatoval. Lidé ve všelijakých maskách šli snad přes půl hodiny, od táborských masek po cizí spřátelená města. Letos jsem v průvodu chtěl jít také, ale bohužel se mi nepodařilo sehnat nikoho kdo by šel se mnou. Ale příští rok se zúčastním.

Po skončení průvodu začalo naše potulování po městě a postupné hledání známých, do toho se lehce upíjelo těch několik litrů medoviny, co jsme s sebou táhli – rameno mě bolelo fest. Detaily celého odpoledne a dne popisovat nebudu, bylo by to nadlouho. Jen řeknu, že se sobotní den slavností více než vydařil, domů jsem se dostal s dost obměněnou partou ke čtvrté ráno, opět jsem musel táhnout totálně opilé lidi. Fantom se totiž vyznamenal, a pár hodin večer spal snad všude, vždy na zemi, no a já si ho pak táhl domů. Neděle byla ve znamení bolehlavu – dost velkého. Přeci jenom, ta medovina je jiné pití než normálně pijeme. Před polednem přišla esemeska od Zdenky: Prosím tě, máš doma Fantuše? Já si až teď všimla, že tady něco chybí. Tomu se říká sourozenecká láska – někde zapomenout, nechat na starost jiným a druhý den se starat…

  • Co se nepovedlo – přišel jsem o páteční zahajovací večer.
  • Co se skoro povedlo – málem jsme hráli kamennou tvář. 😀
  • Co se povedlo – byli se mnou báječní lidi a poznal jsem jich hodně nových. Sobota je opravdu nezapomenutelná.
  • Co jsem udělal prvně – v Bardu mě oblézala jedna nadržená holka a já jí poslal někam s tím, že je kurva. Koukala fakt zvláštně, okolí jakbysmet a já po uvědomění co jsem udělal taky.
  • Co mě překvapilo – po několika hodinách jsem zjistil, že s naší skupinou je celou dobu jedna moje bývalka se svým novým boyfriendem. Fakt masakr otočit se a koukat přímo na ní.
  • Co mě potěšilo – zjištění, že pořád existují lidé, kteří jsou schopní vrátit peněženku se vším všudy. Normálně bych jí už neviděl.

Příběh z Táborek, o který se musím podělit. Není tedy o mě. V sobotu jsme s Fantomem potkali Zděnku (Fantomovu sestru) a ta se do mě hned pustila: „Proč prý tak ožralého člověka pouštím domů a nenechám ho radši přespat u sebe?!“ Byla fakt nějaká nabroušená. Bohužel jsem ho u sebe přespat nemohl nechat, celý byt byl plný jiných lidí. Po mém dotazu, co jí tak naštvalo, začala ještě víc nahlas křičet: „Ten idiot si přijde domů, mlátí s dveřmi, PROBUDÍ MĚ, zpívá si a pak si před spaním pouští nahlas hudbu z mobilu. Jenže jak byl na sračky, tak mu ten mobil pak nešel vypnout a tak na něj začal křičet pištivým hlasem – PROČ MI TO DĚLÁŠ? PROČ MI TO DĚLÁŠ?“ – Mají se se sestrou fakt rádi. Fantom má asi i vztah ke svému mobilu.

Letošní Táborská setkání považuji i přes pokažený pátek za velmi povedená, ne-li nejlepší, která jsem zažil. Sice jsem je nakonec strávil s úplně jinými lidmi, než jsem původně zamýšlel, ale to vůbec nevadí. Hlavní je, že zábavy a akce bylo více než dost, i několik vodnic jsme dali. No prostě vydařená dvoudenní akce. Sice mě pak trochu mrzela neděle, nikdo se mnou nechtěl jít večer na závěrečný koncert (nakonec alespoň Fantom přišel a potkal jsem kamarádky), ale i tak se prakticky vše povedlo.