Nové poznatky

Přes týden stáže za mnou. Naštěstí je to v pohodě. Domluvil jsem si práci z domova, jen mi stačí dvakrát týdně zajet do firmy na konzultace. Naštěstí se nejedná opravdu o nic těžkého a půlku práce už mám hotovou.

Zjistil jsem ale zajímavou věc. Práce u počítače v délce šest a více hodin je nepředstavitelně těžká. Vždy jsem si myslel, jak to mají ti lidé pracující u počítače lehké, ale opak je pravdou. Možná mi bude hodně lidí odporovat, hlavně ti, kteří tráví u počítače třeba několik dní hraním online her, ale je to vážně tak jak říkám. Hraní a práce jsou totiž dvě zcela odlišné věci. Já jsem taky schopný sedět půl dne u počítače, brouzdat po internetu a únavu necítím žádnou. Jenže sedět u počítače a osm hodin pracovat na určité věci pomalu bez rozptýlení je opravdu těžké. Smekám před všemi, kteří to vydrží. Já na to ještě, jak to vydržet, nepřišel.

Dále zajímavá informace pro ty, kteří si plánují být v budoucnu projektanty čehokoliv. Pokud nebudete pracovat na vlastní triko, pěkně se zapotíte. Budete hezky celý den sedět na židli a poslouchat příkazy co ještě udělat. Nic moc příjemného. A věřte mi, že nudit se opravdu nebudete, je to slušná makačka. A jak už jsem napsal, koukat soustředěně přes osm hodin do počítače je pro člověka zničující. Takže žádné iluze. Něco si vysnít je většinou úplně jiné než realita…

Jinak můj trénink na zářijový desetikilometrový běh Prahou je rozjetý a rozhodl jsem se, že si po Táboře najdu nějaké další hráče Go a dáme dohromady klub. Sice stále nehraji na žádné extra úrovni, ale vůbec mi to nezkazí plány, které mám déle než rok.