Nečekaná zpráva

Cesta stopem do Turecka naplánovaná, vybavení nakoupené, cestovní horečka v plném proudu a co se nestane. Přijde mi od mé vyučující na dřevostavby e-mail, že mě i kamaráda vzali na stáž do firmy Ecomudula s.r.o. A taková stáž se špatně odmítá, vlastně se ani odmítnout nedá, protože podobných možností je při studiu v oboru minimum.

Na začátku zimního semestru nám byla totiž předložena nabídka možnosti stáže a my jsme na ní dychtivě odpověděli. Jenže semestr utekl jako voda a odpověď z firmy žádná. Oba jsme tu možnost hodili za hlavu a s tím na ní i zapomněli. A co se nestane? Milá firma napsala e-mail, že nás berou oba s tím, že až je sami ještě jednou kontaktujeme, budou se řešit podrobnosti. Firmu jsem hned v pátek kontaktoval a teď čekám na reakci z jejich strany. Během dneška, snad nejpozději zítřka, doufám dostanu odpověď.

Nabídka mi udělala radost, ale na druhou stranu mě i naštvala. Celé léto naplánované a najednou tohle. Díky tomu vůbec nevím jak bude vypadat mé léto, vše se dozvím až dostanu podrobné informace týkající se stáže. Rozhodl jsem se, že stop do Turecka určitě obětuji, pokud to bude potřeba. Pro jistotu mám vedle Turecka vytvořený i náhradní plán trávení léta, který počítá s prací. Takovou možnost prostě nemůžu odmítnout…