Nezapomenutelné léto – jedeš se mnou?

Přesně takhle zněl název jednoho příspěvku v diskuzích na stránkách hedvabnastezka.cz. Se zájmem jsem klikl, a hned po přečtení odepisoval. Ani dlouhé rozmýšlení nebylo potřeba. Nějaký kluk hledal spolucestovatele na prázdninový stop skrz JV Evropu do Turecka, a když tak ještě dál. Okamžitě jsem mu napsal, že jedu, a ať se mi ozve na mail. Jenže dny ubíhaly a odpověď žádná.

Pomalu jsem se začal smiřovat s neúspěchem. Jenže, v neděli jsem seděl s kamarádkou (budoucí spolubydlící) v čajovně a zrovna, když jsem jí o tom povídal, mi přišla sms. Bylo to upozornění na e-mail. V předmětu stálo velkými písmeny: NEZAPOMENUTELNÉ LÉTO, JE… . Srdce se mi rozbušilo, nálada ještě zlepšila a nemohl jsem se dočkat, až se dostanu k počítači, což se mi za pár hodin splnilo. Ze začátku menší zklamání, nepsal ten kluk, ale nějaká holčina. Jenže po několika e-mailech se mi začala celkem zamlouvat, až jsme si nakonec domluvili sraz.

Ten proběhl v cestovatelské restauraci v Brně. Je zde jenom jediná, takže se o ní lehce najdou na netu další informace. Já i holčina, teď už Bára, jsme tam byli oba poprvé, sranda navíc. Můj názor na restauraci je takový sporný, musím říct, že jsem čekal víc. Ale určitě to uvnitř není až tak moc špatné, vlastně celkem ujde. Z Báry se vyklubala skvělá holčina, se kterou je docela sranda. Takhle zcestovalých lidí, jako je ona, jsem za život moc nepotkal. Nakonec jsme se na 100 % dohodli o stopu, který vede přes Evropu do Turecka a dále přes Gruzii až do Arménie, no a potom zpátky. Odjezd je domluven na 28. června, cesta by měla trvat měsíc. Doufám, že se něco nepokazí. Teď jsem ale až tak natěšený, že bych jel i sám. Takže léta bez adrenalinu se opravdu nebojím.

Kvůli podobným akcím jsem se konečně rozhodl pořídit si pořádný expediční batoh. Nikdy bych neřekl, že výběr batohu je tak těžká věc. Nic snad není větší věda. Musel jsem pár hodin mého drahoceného času obětovat pročítání různých internetových diskuzí se zkušenostmi cestovatelů, a pak i nějaký čas strávit ve městě s batohy na živo. Oni totiž vypadají v reálu úplně jinak než na internetu. Z tohoto důvodu jsem musel své původně vybrané batohy (1. byl Gemma Expedition 75, 2. byl Pinguin Explorer 75) zamítnout. Nakonec jsem objevil úplně suprový obchod hned vedle mých bývalých kolejí, takže pohodička. Po krátkém rozhovoru s prodavačkou jsem si objednal Corazon Rock 75 v modré barvě, ovšem i s pláštěnkou. V pondělí ho pořádně vyzkouším na zádech a asi i koupím. Rád podpořím českou značku. Gemma a Pinguin jsou sice také české značky, ale Gemma se mi nakonec nelíbila a Pinguin prý šijí v Číně, takže Corazon byl jasná volba. Alespoň v mou určené cenové hranici.

Byla to zábava vybrat batoh a spousta větší srandy je ještě přede mnou. Přece jenom, měsíc v zahraničí, z toho převážná část na blízkém východě, nebude nic lehkého. Člověk nesmí nic důležitého zapomenout. Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem se přidat, bude určitě vítán. Dvojice ještě víc. 😉