Harry Potter a relikvie smrti – 1. část

Nedávno jsem byl s kamarádkou na tomto filmu v kině a nemohu jinak než film trochu zhodnotit.

Jelikož všechna dobrá místa ve Špalíčku v Brně byly po celý premiérový víkend vyprodaná, museli jsme se spokojit s představením začínajícím od půl desáté v sobotu večer. Musel jsem se hodně přemáhat abych se vykopal z domova a do toho kina vyrazil. Přece jen mám už taky radši příjemnou domácí pohodičku než nějaký velký kalení a noční putování po městě.

Film byl dost dlouhý, ale ne dost na přestávku, která nám byla poskytnuta pro lepší požitek z filmu. Málem se mi při ní podařilo usnout…

První můj lehký názor na film byl, že bych na něj asi svoje děti (kdybych nějaké měl) nevzal. Pro děti to opravdu film není. Harry Potter nám vyrostl ve velmi zvláštní filmový zážitek. Už se nejedná o žádnou pohádku, film na mě působil jako smíchané drama s horrorem. Hlavně dost dospěle. Ve filmu je požehnaně mrtvých, krve, zabíjení a temných věcí. Scény s optimistickou náladou nebo nějak hřejivé se ve filmu prakticky nenachází.

Co se týká porovnání s knihou. I když bude mít tento poslední film dvě části, ta první je hodně ořezaná. Jenom doufám, že druhý díl na tom bude dějově lépe. Hodně důležitých scén podle mě chybělo. Jako celek na mě děj zapůsobil tak nějak neutrálně, chvílemi se mi při filmu i zavíraly oči nudou.

Jednalo se o mou návštěvu kina po hodně dlouhé době a jsem zklamaný. Na druhou část do kina určitě půjdu (bude na rozdíl od této ve 3D), ale moc od ní neočekávám. Alespoň pak nebudu zklamaný.