Není čas, ale na svařáček se vždycky najde

Konečně jsem si našel trochu času něco zase napsat. Poslední dobou toho mám totiž nějak moc do školy. To byla pořád pohodička a lehákro, no a najednou se všechno nějak nahromadilo a termíny odevzdání se kvapem blíží. Takže práce je najednou hodně a času málo. Naštěstí tu nejtěžší seminárku jsem už dodělal, takže zbývají už jenom ty lehčí věci.

Sranda byla tenhle pátek. Byl první den s otevřenými vánočními trhy na Svoboďáku. Kamarádi mě pozvali a prostě jsem nemohl odmítnou. Byla zima, ale naštěstí se dala dobře vyvážit svařáčkem. Pozvánku na slavný „turbomošt“ jsem odmítl. Jak zpívá Harlej: „Mám ráááád svařené víno červené. Já mám rááááád, rád svařák!“ Sice jsem tam za něj nechal pár stovek, ale bylo to příjemné. A když začalo před devátou sněžit, byla to ta pravá „vánoční“ atmosféra. Horký svařáček v ruce, umrzající prsty na nohou, zábava s dobrými lidmi a do toho první sníh v Brně. Lepší to být nemohlo. Jen toho pitiva bylo potom nějak moc. Druhý den ráno byl malinký bolehlav, ale naštěstí nic velkého.

Spát jsem šel kolem jedné ráno, ale sníh si podle všeho oddech nedal. Ráno pohádkový výhled do zahrady. Vše krásně přikryté sněhovou peřinou. Chvílu jsem se kochal a pak šel něco dělat do školy. Za tenhle víkend jsem udělal skoro vše. Zbývá mi pouze jedna jediná seminárka, ani se nedá říkat seminárka. Dvě A4 textu s obrázky by měly stačit. Zhodnotit podkroví na obyvatelnost snad víc nezabere.

Poslední dva týdny byly problémy s Pepou. Pro ty co neví, Pepa je padesáticentimetrová užovka červená. Vůbec se nechtěl nechat brát do rukou a pořád na mě útočil. Dokonce mě i jednou kousl. Naštěstí to nebolelo. Pomalu jsem se začínal bát, že Pepa patří k agresivním hadům, ale naštěstí ne. Něco jsem o tom načetl na internetu a šlo jen o nezvyk na ruku. Dneska jsem na vyndavání šel opatrněji, aby zase neútočil. Byl sice v obranné pozici, ale nezaútočil. Pomalu jsem k němu dal ruku, pár minut jí nechal u jeho čumáku a potom ho opatrně podebral a vyndal. Půl hodinky byl venku na ruce a pak šel zpátky. Musí si jednoduše zvyknout na pach páníčka. Vypadá to dobře.