Bezproblémové internetové nakupování

Docela dlouho jsem se tomu vyhýbal a dařilo se mi žít bez nich, ale nakonec i já se nechal strhnout proudem. Nemluvím o hip hopu, ani facebooku. Hip hop nesnáším a fb jsem rušil před již hodně dlouhou dobou a nechybí mi. Mluvím o eBay a paypalu. eBay je internetový inzertní portál (podobné je Aukro) a paypal je bezpečné placení na internetu, aby vám někdo někde neukradl číslo platební karty a nevytuneloval účet.

Netuším, proč jsem se těmto portálům tak dlouhou dobu vyhýbal. Nakupování na eBay je naprosto skvělé. Stačí si najít prodejce z Asie a téměř cokoliv se dá sehnat s 50 ti až 80 ti procentní slevou než u oficiálních prodejců v tom našem zapadákově. Třeba hodinky, které u nás stojí 2200 Kč se dají sehnat za 850 Kč i s poštou. Poštovné z Asie do České republiky je většinou zdarma, ale určití prodejci preferují přepravní službu UPS, kterážto normální rychlostí dodání stojí 10 dolarů = cca 180 Kč. Stejná cena jako Česká pošta, ale o hodně rychlejší i přes půl světa. Založení účtu na eBay trvá chvilku, takže nemůžu jinak než doporučit. Před samotnou koupí ještě doporučuji ověřit si důvěryhodnost prodejce, jeho hodnocení. Většina prodejců si snaží udržet dobrou pověst, v tom to je dobré, ale i pár výjimek se může najít…

A proč paypal? Protože díky němu vám zaplacení položek na eBay a ve spoustě jiných internetových obchodech bude trvat dobu tří kliknutí. Je to nejbezpečnější a nejprimitivnější forma placení. Samotného mě až překvapilo, jak to je snadné… Při registraci se vyplní pouze pár osobních údajů (jako je jméno a adresa) a číslo platební (kreditní) karty. O bezpečnost dat bych se nebál, paypal je ve světě nejlepší a nejpoužívanější. Problém s únikem osobních dat by ho položil a to si nemůžou dovolit. Takže no stress. Po dokončení registrace si paypal strhne z účtu kontrolní sumu, čímž se ověří funkčnost a platnost karty. Suma je pak připsána ke konkrétnímu paypal účtu.

Odkazy: www.ebay.com a www.paypal.com. Pokud si při registraci nebude jisti se svojí angličtinou, doporučuji použít www.translate.google.com kam stačí vložit celou adresu stránky, kterou potřebujete přeložit, a po zmáčknutí tlačítka Přelož naběhne strojově přeložená stránka. A i strojový překlad stačí k vyplnění těch pár údajů. Kdo nechce dělat tak složitě překlad, doporučuji nainstalovat prohlížeč Google Chrome, ten má překladač zabudovaný a stránka v libovolném jazyce se přeloží jediným kliknutím na příslušnou ikonu v prohlížeči, která se sama nabídne.