Knihy digitálně, konečně

Je to tak, čekání na Kindle 3 je u konce. Dnes odpoledne v půl třetí mi u dveří zazvonil kurýr UPS a předal mi balíček, který ke mně putoval až z Arizony za velkou louží. Nic velkého, malá krabička přibližně 25x20x5 cm. Přiznám se, že v mých představách byl očekávaný balík o hodně větší. Ale vůbec to nevadí. Okamžitě jsem si ho donesl do pokoje a rozbalil ten zázrak moderní techniky. Kindle 3 je ještě lepší než jsem očekával. Trošku těžší, ale úplně skvělý. Taková malá placička s úplně nepopsatelným displayem. Opravdu je na něm text ještě lepší než v normální knížce, nevím jak jinak ho popsat. Wifi funguje, sice se mi doma nepodařilo kvůli heslu z neznámého důvodu připojit, ale jeho nefunkčnosti se nebojím. Stejně ho nebudu mít vůbec zapnuté, jedná se pro mě jen o bonusovou doplňující funkci. Okamžitě, jak se nabil, jsem u něj aktualizoval firmware, pohrál si trochu s nastavením velikosti okrajů u textu a následně nahrál knihy. Nemám k zařízení žádnou výtku, chyby na něm prostě nejsou. Nic lepšího jsem v ruce ještě nedržel. Vše okamžitě funguje, s češtinou nejsou nejmenší problémy a ovládání je úžasně intuitivní. Ještě nerozhodnutým kupujícím mohu jen doporučit.

Malá poznámka proč doručení trvalo tak dlouho. Normálně bych ho měl v rukou již během pátečního večera, ale bohužel jsem si ho objednal na svou adresu trvalého bydliště (kde se mimochodem vůbec nenacházím) a musel jsem po telefonu adresu změnit na mou aktuální Brněnskou. A administrativa kolem toho se protáhla až do dneška. Alespoň jsem se těšil ještě víc. Naše bezkonkurenční Česká pošta by to lépe a rychleji určitě nezvládla.

Poslední dobou mám nějaký divný spánkový režim. Odpadám moc brzy, cca kolem desáté, a vstávám přiměřeně k době ulehání, takže opět brzy. Docela mě to štve, protože na takové časy není moje tělo vůbec zvyklé. Doufám, že se vše brzy opět vrátí do normálu. Alespoň na víkend by mohlo, mám naplánovaných pár věcí a musím být fit. Včera jsem například odpadl už v deset, úplně nepochopitelně, sice jsem měl v sobě půl litříku vína, ale to mě normálně spíš nakopne. Netuším co se se mnou děje… Zjistil jsem, že rád dělám lidem překvapení, nejvíc mě baví sledovat jejich zbytečnou snahu přijít na to o co se jedná. Prozradil jsem totiž Janče, že pro ní mám překvapení a ona je teď jako na trní. Pořád se vyptává a různě vyhrožuje pokud jí to nepovím, ale jsem neoblomný. Jako by si nemohla počkat.

Také se vám někdy stává, že po určité období se v hlavě rodí jeden nápad za druhým? Poslední dobou jsem hodně přemýšlel, jak si přivydělat peníze a během příjemného pondělního posezení u vínka mě napadl z čista jasna úplně skvělý podnikatelský nápad. Nevěnoval jsem mu moc pozornosti, protože to vždycky byly blbosti, ale když jsem se nad ním dneska znovu zamyslel a podíval se na něj z několika úhlů, stále mi přijde dost dobrý. Což se v minulosti nestávalo. Vždycky mě nebo nějakého mého kamaráda něco napadlo a během pár minut se proti tomu dalo argumentovat x zásadními věcmi a úplně tu kravinu vyhnat z hlavy. Uvidím jestli se mi podaří něco proti najít, zatím ta snaha nic nepřinesla. Rád bych se vás tady zeptal na názor na mým nápadem, ale bohužel se nezeptám. Malé tajemství ještě nikoho nezabilo. Mozek je prostě zvláštní věc a určitě platí známý výrok: „Nejgeniálnější a nejhorší zbraň je myšlenka. Usadí se a nezmizí.“