Víno dělá divy a stávkující technika

Páteční večer pohodové posezení s Jančou a Filipem. Nechal jsem je spolu hezky pokecat o samotě a schválně se dostavil s hodinovým zpožděním. Přece jen, už dlouho si spolu pořádně nepopovídali. Opět se sedělo v Kamenném džbánu s vínkem. Musím uznat, že ve vínu je opravdu pravda. Co se zase všechno probíralo a řeklo, to není ani možné. Hlavně Janča, té nějak zachutnalo a lila ho do sebe jako vodu. Bílé víno je opravdu něco neskutečného, hlavně když je kvalitní. Dát si doušek, užívat si jedinečnou skvělou chuť a vědět, že z něj mě hlava bolet nebude. Úžasný pocit, ke kterému se rád vracím. Koncentrované paprsky slunce se mu neříkají pro nic za nic. Jak to píši, úplně na něj dostávám chuť. Bohužel zrovna doma žádné nemám. Tuhle chybu musím co nejdřív napravit.

Ten večer mi Janča vymazala z mobilu jednu fotku (mimochodem její) a dost mě tím naštvala. Normálně mě donutila si na mobilu zamknout klávesnici. Ve třeťáku na střední jsem jí taky kvůli zvědavosti kluků zamkl a pak jsem toho litoval. Moje milá nokia se totiž pobláznila a úžasný kód nechtěla přijmout. Snažil jsem se o prolomení několik hodin, různé restarty, vyndavání baterky, domlouval jsem i mlácením, ale s klávesnicí to ani nehnulo. Plný zoufalství jsem si kód napsal na papírek, vzal jsem mobil, dal ho Vagimu a řekl ať to zkusí. Před mýma očima heslo namačkal a mobil se odemkl. Prej: „Cos tady simtě bláznil? Vždyť to jde…“ Fakt jsem si připadal jako idiot. Ale co, hlavní, že se mobil odemkl a přestal stávkovat. Kvůli téhle zkušenosti se mi do toho nechtělo, ale i přes to jsem ho zamkl. A co čert nechtěl, deset minut a stejná situace. Chvílu jsem se snažil o odemknutí, ale po pár pokusech jsem ho radši vypnul a nechal v kapse. Stejně nebyl potřeba. No a druhý den ráno přijdu k mobilu, zapnu, zadám kód a vuala, klávesnice odemknuta. Hned došlo na zrušení hesla.

Mám techniku rád, ale s mobily jsem si nikdy nesedl. Vždycky mi nějak stávkovaly nebo nedělaly co měli. Je to pro mě pomalu přítěž, vždycky se s tím verkem uděje nějaký problém a člověk se akorát stresuje. Nemám to vůbec zapotřebí. Čekám až mi tenhle krám doslouží a budu používat jenom jednoduché mobily, já hromadu funkcí nepotřebuji. K čemu taky, fotky nekvalitní, na videa se koukat na tak malé uhlopříčce také nedá, ze čtení bolí oči kvůli velikosti písmenek a když to je drahá hračka, aby se o ní člověk jenom strachoval. Začal semi líbit Vagiho přístup: „Když mobil, tak takový, kterým si klidně otevřu pivo a žíly mi to trhat nebude.“ 😀