Nemůžu se dočkat!

Měl bych dělat práci do školy… jenže místo toho zase sedím u toho zpropadeného internetu a surfuji. Nejvíc času trávím poslední dobou na blozích a na ebookforu. V pondělí mi má totiž dorazit Kindle a jsem úplně nedočkavostí bez sebe. V úterý před půlnocí jsem si ho objednal a v pátek už mi volal kurýr jestli jsem doma, bohužel jsem musel změnit adresu doručení, doma by mě určitě nezastihl. České obchody by se měly stydět, čtečka z Ameriky byla doma mnohem rychleji, než když si člověk něco objedná u nich. Těším se jako malý kluk na Vánoce. Zase si budu moci číst! A tak místo učení sháním nové knížky a převádím je i se starými do formátu .mobi, aby se v Kindlu daly přečíst. Tolik toho zase do té školy nemám, aby se to nedalo odložit. Jak rád říkám: „Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat!

Tenhle týden byl dost v pohodě. Ve škole jen tři dny a pak státní svátek a po něm volný pátek. Naštěstí se zadařilo a oba dva volné dny jsem byl na brigádě v Baumaxxu. Větší flákárnu jsem nezažil, většinu doby jsem jenom postával a dělal, že něco dělám. Lehčeji jsem snad ještě peníze nevydělal. I když za to vstávání si je zasloužím, práce byla lehká, ale musel jsem vstávat v půl páté ráno, abych byl včas na hale. Hrozný čas na vstávání, úplně lituji lidi, kteří musí na tu nekřesťanskou hodinu vstávat každý den. Zato ve škole nic moc. Minulý víkend jsem si vymyslel téma seminárky na předmět Včelí produkty a milý profesor mi ho, prý s těžkým srdcem, zavrhl. Ale stejně to téma udělám, jen si upravím název. Já na něj vyzraji.

Docela hodně jsem se začal zajímat o staré známé indické cvičení – jógu. Fascinuje mě na ní, že si člověk správných dýcháním a nenásilnými (alespoň doufám, že to tak je) pohyby protáhne všechny (hloubkové) svaly v těle během krátké doby. O jiných účincích na organismus nemluvě. Kdybych měl dost peněz, chodil bych na kurzy, ale bohužel nemám, takže zbývá samostudium. Naštěstí se dá na internetu sehnat dostatek knih, takže do určité fáze to půjde doma. Vím, že pak se budu muset na nějakou hodinu pod odborné vedení sem tam zajít podívat, ale do těch začátků mi to bude stačit doma. Teď už jen najít si na cvičení jógy okno v rozvrhu mezi ostatním cvičením. Snad se mi to povede a do pár týdnů začnu. Ale nejdřív musím krapet něco nastudovat. Pomocí Kindlu to studium půjde ještě lépe.