Nově zde na blogger.com a nový externí HDD

Trpělivost s bloguje.cz (začal jsem tam blogovat a měl jsem tam blog s adresou rascal.bloguje.cz) mi došla. V budoucnu budu tady, nikde jinde. Důvody jsem popsal v posledním postu na bloguje, ale ty hlavní určitě připomenu. Tedy proč:

  • určitě snazší uživatelská správa
  • požaduji mít příspěvek označený pod více rubrikami (bloguje neumožňuje)
  • větší a snadnější variabilita se vzhledem blogu (HTML psát opravdu neumím a učit se nechci)
  • do budoucna možnost přesměrování na vlastní doménu (přiznám se, že nevím jestli to bloguje umí) a určitě snazší přenos na wordpress (je v plánu)
  • nezaznamenal jsem zde žádné výpadky (což o bloguje bohužel říct nemůžu)
  • vše zde mám pod jedním účtem
  • na psaní používám program Windows Live Writer (ten na bloguje nefunguje)

Nová adresa a stejný rascal. Co víc dodat, snad jen, že doufám ve větší zapojení vás čtenářů. Možnost komentování tady není pod těmi články pro nic za nic. Tím vás do toho nechcu nutit, jen připomínám vaše právo na blogu. O blogu už dost.

Jinak jsem se ouplně zapomněl zmínit, konečně jsem se dokopal a koupil si externí harddisk. Po zkušenosti s tím posledním mi odhodlávání trvalo hodně dlouho. Až to bylo v mém miláčkovi neúnosné, ani krapet místa na disku a ještě s riskem, že o data přijdu. Můj notebook přece jenom není nejmladší, pár zim už se mnou zažil. Potřeboval by inovovat chudáček, ale myslím (tedy vím), že se toho nedočká. Byla by to na jeho původní cenu až moc velká investice. Jen proč jsem se tak dlouho odhodlával. Měl jsem totiž dříve externí HDD značky Western Digital model My Book o velikosti 500 GB. Byl opravdu dobrý, jen se mi po roce a půl pokazil a já přišel o kompletně všechny data. Většinu jsem někde měl, ale fotky ne. Všechny moje fotky za střední a základku vzaly během pár sekund za svý. Peníze mi sice vrátili, ale důvěra se ztratila. Naštěstí Vagi (největší kopírovač dat co znám) i přes moje bezpečnostní opatření kompletně celý disk překopíroval, takže fotky mám schované celé roky u něj. Ještě, že mě neposlechl. Hodnej Vagi…

Exterák jsem koupil už včera, jen jsem na něj vůbec neměl čas. Nejdřív se kluk ušatá šíleně opil a dnes byl celý den až do večera ve škole. Myslel, že umře. Tak mu bylo špatně a divně. Abych se vrátil k disku, jedná se o značku ADATA, speciální exterák s protinárazovou a protiživlovou úpravou. Prej i potápět se s ním můžu. Tak mi snad v té zásuvce nějaké roky vydrží funkční. Kopíroval jsem na něj soubory a přemýšlel jak to udělat automaticky. Chvíli jsem hledal pomocí strejdy Googla dobrý synchronizační program, ale nedařilo se. Nakonec jsem úplnou náhodou zjistil, že dobrou synchronizaci má v sobě zabudovanou Total Commander. Takže až budete potřebovat udržovat dva disky se stejnými daty, nemusíte nic dalšího hledat. Já tedy nic instalovat nemusel, TCčko mám v compu vždycky, a jen to spustil. Jednoduché nastavení složek, pár parametrů a už jen kopírování. Trvalo déle než jsem čekal, bez pár minut celé tři hodiny. Ale je překopírované všechno jak má být. někdy totiž s větším počtem malých souborů bývají problémy, a že moje sbírka hudby hodně souborů má…

Teď už se jenom těším až se dokopu a zajedu za Vagim pro všechny ty fotky. 🙂