Střípky Brna, aneb kam (čas od času) chodím

Začal bych asi diskotékami. V poslední době nejčastěji chodím do Tabarínu a do Metra. Oblíbenější z těchto dvou je u mě určitě Metro. A to z toho důvodu, že tam hrají muziku podle mého gusta. Jsem totiž víc na rockovou muziku a v Metru hrají převážně jí. Oproti tomu Tabarín je spíš klub s hodně moderní hudbou. Není to v něm špatné, ale co se týká taneční hudby, tak se mi tolik nezamlouvá. Jinak ceny pití jsou v obou klubech podle mého plus mínus stejné. Prostě předraženo.

Hodně rád chodím i do čajoven. Kterých je v Brně naštěstí požehnáno. Na rozdíl od mého rodného města, tam je jenom jedna bohužel. Určitě můžu doporučit Dobrou čajovnu, najdete jí na ulici Františkánská 6. Velké prostory, obrovský výběr čajů a skvělé a levné vodnice. Nenašel jsem prostě žádné mínus. Jinak čajovna vedle Špalíčku je také pěkná. Taková malá, jen s jednou menší místností na kouření, ale s příjemnou atmosférou.

Pokud jde o sportovní vyžití, nemůžu jinak než doporučit sportpark Balkán na Jugoslávské. Osobně tam chodím na ping pong, ale letos plánuji chodit i na squash. Ceny jsou různé, podle toho jak moc dopředu se zarezervují prostory. Ping pong vychází i na 6 Kč za tři čtvrtě hodiny, když se zarezervuje dobře. (Koukal jsem a stolní tenis nemají na jejich rezervačních stránkách k dispozici, tak nevím jestli ho náhodou přes prázdniny nezrušili.) Squash je na tom cenově také dobře, pro studenty v dopoledních hodinách jen 80 Kč za 45 minut. Prostě lidové ceny.

Co se týká bowlingu, tak určitě nákupní centrum Olympie. Od pondělí do pátku do 18:00 je cena pro studenty jen 120 Kč za hodinu, potom je to za 240 Kč. Pro nestudenty je to během dne cenově různé, více informací mají na svých stránkách. Kulečník se dobře hraje v herně na Biskupské. Je tam k dispozici jak biliard (asi 8 stolů) tak karambol (2 stoly). Skvělá herna je i v hotelu Slovan na Lidické ulici. Nevím kolik stolů, opravdu hodně, a spousta prostoru. Ceny za pití jako jinde.

V Brně je toho prostě spousta a stále objevuju něco nového. Poslední dobou to nabralo hodně rychlý spád.