Hurá do třetího semestru

Minulou sobotu se mi v podvečer konečně zpřístupnilo vytvoření rozvrhů do třetího semestru. Nejdříve jsem měl v plánu udělat si rozvrh co nejjednodušší, abych ve škole skoro vůbec nemusel být. Ale padlo mi do oka tolik zajímavých předmětů, že jsem prostě neodolal a přidal si hodně volitelňáků. Nakonec mám rozvrh naplánovaný na několik hodin každý den od pondělí do pátku. Vypadá to sice hrozně, ale jednu výhodu to má. V příštích semestrech už si nebudu muset přidávat volitelné předměty. Díky tomuto semestru totiž splním na konci bakalářského studia hranici 180 kreditů úplně s přehledem. Pak budu mít v dalších semestrech dost volna, abych si konečně našel trvalejší práci, hlavně v oboru. Studuji totiž obor Stavby na bázi dřeva (jinak dřevostavby) na Mendelově univerzitě a zatím jsem se sháněním práce neměl moc štěstí. Poslední dva roky v oboru prakticky nic…

Abych si vyčistil hlavu od té celoprázdninové práce v call-centru, vzal jsem na týden práci na stavbě. Rekonstrukce starší usedlosti, takže hlavně bourání, práce s lopatou, vození koleček atd. Jednoduchá nenáročná nádeničina. To byla taková úleva pracovat konečně s lidmi stejného ražení jako já. Samí stavaři nebo lidé studující obory blízké stavebnictví. Vyčistil jsem si hlavu, hodně vzpružil a protáhnul celé tělo a k tomu si užil spoustu zábavy. Já prostě na podobnou práci nedám dopustit. Škoda, že mám teď v týdnu obíhání různých věcí kvůli škole, asi bych vzal i další týden. Přece jenom, peníze také nebyly špatné.

Co dodat, snad jen to, že se do té školy docela dost těším. Je to sice divné, ale holt pravda. Člověk si tam i odpočine.