Konec volání a nepochopitelné studijní oddělení

Nějak jsem se zapomněl zmínit, že tu práci v call-centru jsem ukončil. Už jsem na to víc neměl. V životě už v call-centru pracovat nechci a snad nebudu. Tahle zkušenost mi stačila a opravdu to nikomu nedoporučuji. Peníze nejsou špatný, ale chvíli trvá než se na pěkné člověk dostane. Nejhorší je ta psychická únava a vypětí, protože prakticky každý člověk je do telefonu na operátora nepříjemný a operátor musí být za každé situace příjemný. Je to prostě nevděčná práce. Je ale pravda, že je lepší dělat něco než se jenom flákat doma a zoufat si. Já jí vzal hlavně proto, že jsem opravdu nic jiného nemohl sehnat, a to bych bral cokoliv. Jinak jí dělají úplně všichni, od studentů, přes inženýry až po prodavačky, které to mají jako přivýdělek. Takže když Vám bude někdo volat a Vy mu řeknete ať si najde radši nějakou pořádnou práci, měli byste si uvědomit, že ti lidé chtějí jinou práci, jen se jim jí nedaří sehnat. Se mnou bylo v call-centru jen několik lidí, kteří by práci rukama nezvládli a s aktivním voláním byli spokojení. Jinak se všichni opravdu snažili něco jiného sehnat.

Hned po ukončení tohle úterý jsem začal s hledáním nové práce, alespoň do doby než začne škola. První nabídku, kterou jsem dostal, bylo dělání práce ostrahy v Kauflandu. S týpkem jsem se dohodl, že si práci nechám ukázat a pak se rozhodnu jestli jo nebo ne. V Kauflandu mi jeden zaměstnanec firmy ukázal o čem ta práce je, netrvalo to ani hodinku. Jak jsem hned pochopil, prostě dělání blbce za minimální plat. Člověk stojí 14 hodin na nohou, snaží se uhlídat obchod a nemá žádné pravomoci. A aby to nebylo málo, když se splete a zadrží někoho kdo nekradl, má z toho ještě problémy. Už po pěti minutách jsem věděl, že to dělat nebudu, ale ze slušnosti jsem si to radši vyslechl všechno. Alespoň si měl ten strážník s kým pokecat.

Dále jsem se pokoušel obvolávat nabídky brigád z netu, ale bohužel bylo vše hned obsazené. A to jsem tam volal okamžitě co se objevily. Nakonec jsem si sehnal týdenní brigádu na jedné stavbě přes starou dobrou agenturu www.nabrigadu.cz. Úplně se na to těším. Konečně zas budu dělat něco pořádného rukama.

V agentuře mi řekli, že po mě chtějí nové potvrzení o studiu. Tak jsem jim řekl, že jim ho druhý den přinesu. Ve čtvrtek jsem kvůli tomu potvrzení a dalším věcem, jako samolepka na isica a potvrzení průkazky na autobus, vstával a jel do školy. Došel jsem na studijní oddělení a zjistil jsem, že ve čtvrtek má zavřeno. Řekl jsem si OK, moje blbost, dojdu tam v pátek, tedy dnes, a všechno si vyřídím. Dnes jsem tam jel znovu, přijdu ke dveřím a co nevidím, malý zelený papírek s nápisem: “3. 9. dovolená”. Chápete to? Já tedy ne. To tam nemohli dát už ve středu když končili? Prostě je jim úplně jedno, že tam kvůli tomu lidé jedou třeba hodinu. Vysoká škola, jeden velkej holubník.

A já tu novou samolepku na isica potřeboval, protože jsem si chtěl koupit novou šalinkartu. Jinak by mě příští týden stál šíleně moc peněz za jízdný. Nakonec jsem se rozhodl to risknout a koupit i bez prodloužení isic karty. Z milé prodavačky naštěstí vylezlo, že mi kupon platí až do konce září a čtvrtletní jízdný mi prodala za studentskou cenu. Jen tam musím do konce září zajít ještě jednou s prodlouženým isicem a za malý příplatek si dokoupit kupon na další rok. Prostě kocourkov hadr v těhle věcech. Konec dobrý, všechno dobré…