Konečně v Go klubu

Minulou středu jsem se konečně odhodlal navštívit brněnský Go klub. Ano, Go mě tak chytlo, že už chodím do klubu. Podle jejich stránek jsem tam čekal hrozně moc lidí, ale naštěstí to byl pravý opak. Se mnou tam bylo ještě šest lidí. Mají tam úplně úžasnou přátelskou atmosféru. Hrál jsem několik her, z toho úplně prvně na desce 19×19, a bylo z toho několik drtivých porážek. Pro mě. Já, ze šachů zvyklý pomalu na samé výhry, najednou prohrávám a k mému údivu mi to vůbec nevadí. Hlavní je ten požitek ze hry.

Včera večer jsem tam byl opět a bylo to ještě lepší. Trochu víc lidí a s nimi i víc zábavy. Zalíbilo se mi tam, určitě do tohoto klubu budu chodit. Sice pořád prohrávám, ale to se časem podá. Neustále se zlepšuji.

Jinak jsme s kamarády v Brně udělali v týdnu několik dost vydařených akciček a o víkendu jsem se po dlouhé době zase podíval domů. Do svého rodného města. S pár kamarády jsme podniknuli skvělý večer v čajovně se spoustou čaje, jak jinak, a dvěma vodnicemi. U vodnice jsem povyprávěl Bořkovi o tom jak se Go hraje. Hodně se mu Go zalíbilo a dokonce je i pro to v budoucnu u nás ve městě založit Go klub. Žádný totiž nemáme. V okolních městech jsou, ale u nás stále nic. Do toho se ale vrhnu až to budu trochu lépe umět hrát…

A jelikož jsem byl po dlouhé době doma, tak jsem se konečně dokopal k tomu si na Go udělat pořádnou desku. Podařilo se mi totiž najít na netu rozměry jak gobanu tak i jeho políček. Šířka gobanu je 424,4 mm a délka je 454,5 mm. Rozměr políček je zleva doprava 22 mm a shora dolů 23,7 mm. Chtěl jsem udělat nějakou pořádně silnou desku se soustruženými nožičkami, ale nakonec jsem se spokojil s tenčí deskou z BIO-desky. Pořádnou desku si vyrobím, až přijdu na to jak na dřevěnou plochu nakreslit síť, aniž by se rozpila. Teď je to pořád takové nic moc na pár místech rozpité, ale už se tomu dá říkat goban. Až budu dělat ten pořádný, tak celý postup řádně zdokumentuju a publikuju.