Kde hraji a kde můžete také

Kromě hraní šachů a Go naživo hraji taky online. Dříve jsem hodně využíval server www.herna.net, ale přestal mi stačit. Jsou to přece jenom malé stránky a ještě navíc se mi nelíbí graficky.

Šachy nejvíce hraji na serveru www.brainking.cz. Je to vlastně stránka umožňující nastavit čas na jednotlivé tahy, od minut až po dny, přes měsíce do neomezena. Jedná se vlastně o korespondenční hraní. Jen je stvárněno graficky. Na brainkingu hraji také Go, ale není to nic moc.

Na živé online hraní jsem z už zmíněné herny.net přešel na www.playok.com. Čas od času tam zahraji šachy a piškvorky, ale nejvíc tam hraji poslední dobou Go. Playok mi přijde takový nejvíc v pohodě ze všech stránek a serverů co jsem vyzkoušel. A že jsem jich za ty roky vyzkoušel hodně, ani vyjmenovat to nedokážu.

K tomu Go. Zatím hraji na playoku, ale plánuji za nějaký čas přejít s jeho hraním na KGS. KGS je herní server speciálně určený pro Go. Existuje ještě IGS, což je vlastně to samé jako KGS s pár odlišnými detaily. Já si vybral KGS, a to jenom proto, že má program počeštěné prostředí. Možná časem přejdu na druhý a nebo, to je více možné, budu hrát na obou.

Pokud by chtěl někdy nějaký čtenář z Brna zahrát šachy nebo Go naživo, není problém. Stačí zkontaktovat.