Kulhánek Jiří

Moje doporučení mého oblíbeného spisovatele.

První spisovatel, kterého vám doporučím, je výše zmíněný Jiří Kulhánek. Jeho tvorba na mě z české sci-fi zapůsobila snad nejvíce. Jím popsané spojení budoucnosti a světa upírů je úplně fascinující. Přímo dokonalé. Opravdu to vypadá, jako by mu nějaký upír vyprávěl své zážitky a on je jen přepisoval. Jeho kniha Vládci strachu je něco, k čemu se čas od času vrátím. Taková ideální oddychovka, nic dlouhého, ale ani krátkého a nic v ní nechybí. Byla to první knížka, kterou jsem od něj na doporučení mého bratra četl a musím uznat, že bratr se v tom, že se mi to bude stoprocentně líbit, nespletl. Líbily se mi i ostatní knihy.

Zbytek knih od Kulhánka jsem četl v tomto pořadí: Noční klub 1 a 2, série Cesta krve (i s dodatkem od Neffa), série Divocí a zlí a nakonec knihu Stroncium. Nejvíce z těchto se mi líbily knihy s Nočním klubem, krásně volně navazují na Vládce strachu. Nemůžu ani pohanit Cestu krve, tak jako u hemzů toho druhého jsem se dlouho nenasmál. Divocí a zlí na mě byly docela divoké knížky, s odlišným stylem od ostatních, ale nakonec se mi také líbily. Jediná kniha, co se mi od něj nelíbila, je Stroncium. Ne přímo nelíbila, prostě to není moje krevní skupina. To je od něj snad jediná kniha, ke které se vůbec nechci vracet.

Knížky od Kulhánka mají snad jen jednu jedinou vadu. Sehnat je v papírové podobě je zhola nemožné. Mistr se totiž rozhodl, že dotisky nebudou. Mistrovi je totiž jedno co na jeho tvorbu říkají a co si o ní myslí jeho čtenáři. Mě osobně přijde, že píše sám pro sebe a vynikající prodejnost je jen vedlejší produkt, o který mu nejde. Takže pokud si mistrovo dílo chcete přečíst máte dvě možnosti. Za prvé našetřit pěknou sumičku a knihy si koupit nebo za druhé, to je reálnější, je stáhnout na internetu jako e-book. Ještě jsem zapomněl na třetí a poslední možnost, můžete si počkat na vydání nové knihy. Podle Mistra to bude jeho první pořádná kniha, takže se je určitě na co těšit a vyhozené peníze to rozhodně nebudou. Ale určitě jeho knihy stojí za přečtení!

Více o spisovateli a jeho tvorbě – legie.info