Podivný pracovní pohovor

Dnes jsem se zúčastnil pracovního pohovoru kvůli brigádě. První věc, která mi přišla trochu divná byla, že se k pásové výrobě dělá pohovor. O větší blbosti jsem dřív neslyšel a měl jsem co dělat se tam nesmát. Bylo nás tam asi cca 40 a bylo nám řečeno, že máme vyplnit dotazníky a potom budeme vyzváni k ústní části pohovoru. Začalo vyplňování, vlastně to byly lejstra jak na strukturovaný životopis. Jsem od malička zvědavý a tak jsem koukal na pracovní zkušenosti lidí kolem mě. Víc jak jednu brigádu nikdo z nich ještě neabsolvoval. Dobrý, říkám si. Šance na přijetí se mi zvyšují. Následovala ústní část zkoušky s praktickým testem. Nějaká holka, o moc starší než já být nemohla, se mě zeptala na pár otázek a vyzvala mě ke složení jednoduché defacto hračky. Vše jsem měl hotové během dvou minutek. Narozdíl od zbytku uchazečů, ti tam byli všichni minimálně třikrát déle. Ještě lepší říkám si. Pracovních zkušeností pomalu nejvíc a ústní část nejrychleji hotová. Teď už jen počkat na výsledky.

Holka vyšla ven a dala papírek s výsledky nějakýmu týpkovi. Ten přečetl jména na papírku a řekl, že všichni, až na mě, jsou přijatí. Věřte, že je to dost blbý pocit, když vás někdo přečte jako někoho, kdo to jediný z té skupiny jmen nedal. ,,Jak je to vůbec možný? Vždyť jsem měl pomalu nejvíc pracovních zkušeností!!“ To se mi honilo hlavou, když jsem se koukal na ty přijaté jak odcházeli do vedlejší místnosti. Sebral jsem se a odjel domů. Na důvody jsem se nikoho neptal. Bylo nám předem sděleno, že nás to kdyžtak nemá zajímat.

Celou cestu jsem přemýšlel kde jsem udělal chybu. Nakonec jsem došel jenom k jednomu vysvětlení. Oni brali do výroby mladé nezkušené pracovníky bez předchozích zkušeností. Potřebovali tzv. nepopsané listy. Naivní lidi, který si nechaj nakecávat do hlavy blbosti. Nic jinýho mě nenapadá.

Celkově jsem nakonec radši, že jsem se tam nedostal, třísměnný provoz je přece jenom velká zabíračka. Ještě mě několik pracovních pohovorů čeká a práce se vždycky najde, ale napsat tuhle zkušenost jsem musel, protože parametry, podle kterých si někdy firmy vybírají zaměstnance, jsou více než zvláštní.